Zde si odpyká šestiletý trest za podíl na justiční vraždě Milady Horákové a dalších tří mužů v roce 1950. „Eskorta ji přivezla před osmou hodinou,“ potvrdil mluvčí vězeňské služby Robert Káčer.

Polednová nastoupila do vězení už 19. března, ve vězeňské nemocnici v Praze na Pankráci se podrobila důkladnému lékařskému vyšetření. „Lékaři neobjevili žádné důvody, které by jí zabránily odpykat si trest,“ uvedl Káčer. Polednová bude umístěna na speciálním oddělení pro starobní nebo invalidní vězenkyně, kde je mimo jiné zajištěn stálý lékařský dohled. 87letá žena se tak stala nejstarší vězeňkyní v České republice.

K šesti letům vězení odsoudil ženu loňského 9. září vrchní soud. Proces byl původně zastaven s tím, že skutek je už promlčený. Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká se však domohla dovoláním k Nejvyššímu soudu vrácení případu znovu do hry. Kvůli vysokému věku odsouzené požádala Vesecká po vynesení rozsudku prezidenta o milost. Ten ji ale zamítl.

I když se Polednová hned po vynesení rozsudku nechala slyšet, že do vězení klidně nastoupí, netrvalo dlouho, a její advokát podal dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně, jež ve věci stále nerozhodl. Kromě toho poslal i stížnost na ministerstvo spravedlnosti a Deníku sdělil, že celý případ je podle něj anomální.