Pár minut před půl sedmou na něj v podchodu budovy nožem zaútočil agresivní muž. Žďárskému deníku se podařilo získat informace o tom, co se na stadionu odehrálo.

„Zrovna jsme čekali na začátek tréninku, když jsme slyšeli, jak na nás Zdeněk křičí, ať zavoláme záchranku. Rychle jsme k němu šli. Z ruky mu stříkala krev. Bylo to, jak když stříká voda z kohoutku,“ řekl žďárský hokejista Lukáš Novák, který měl se svým týmem trénink po mladých svěřencích napadeného trenéra.

Spoluhráč Lukáše Nováka vytáhl z kalhot pásek, aby mu ruku zaškrtil a zastavil tak krvácení. „Já jsem utíkal pro ručníky,“ podotkl dále žďárský hokejista Novák.

Podle sportovce měl trenér na ruce řeznou ránu. „Myslím si, že mu mířil na srdce, ale zřejmě se netrefil. Kdybychom tam nebyli a Zdeněk na nás nezavolal, asi by to mohlo dopadnout hůř. Ten útočník se nás zřejmě zalekl. Prý potom nasedl do auta a ujel,“ vzpomínal dál na nepříjemný zážitek Lukáš Novák.

Generální manažer hokejového klubu Miloslav Šimon stále nemůže uvěřit, co se na stadionu odehrálo.

„Je opravdu hrozné, co se tady stalo. Víte, zrovna, když jsem přicházel na stadion, tak jsem oba muže viděl, jak se spolu před kabinou trenérů baví,“ uvedl Miloslav Šimon.

Jak tvrdí, muži nevypadali na to, že by se hádali. „Když jsem procházel kolem nich, pozdravil jsem je a Zdeněk mi odpověděl. Vůbec bych nepoznal, že mezi sebou mají nějaký spor. Byli opravdu oba v klidu,“ dodal manažer.

Proč?

Po pár minutách ale za Šimonem přiběhli kluci, ať volá záchranku. „Že prý Zdeňka pobodal nějaký chlap v brýlích. Lékaři tu byli opravdu během chvilky,“ podotkl manažer.

Třiačtyřicetiletý Zdeněk Kulíšek, který ve Žďáře nad Sázavou trénuje dvanáctileté a třináctileté hokejisty, leží v současné době v nemocnici.

„Muž má středně těžká poranění, a to levé paže,“ informovala vedoucí lékařka Zdravotnického operačního střediska kraje Vysočina Edita Richterová.

Policisté se k celému incidentu nechtějí vyjadřovat. „Útočník je ve vazbě. Žádné informace, ale v tuto chvíli nebudeme poskytovat,“ uvedl včera žďárský kriminalista Pavel Kubiš.

Proč Zdeňka Kulíška útočník napadl? Zdroje blízké žďárskému hokejovému prostředí mluví o osobním sporu, který bezprostředně nesouvisí s Kulíškovou prací trenéra. Kulíšek udajně v minulosti trénoval útočníkova syna