S největší pravděpodobností totiž ordinoval opilý. Policii na něho zavolal muž, který k lékaři přivedl svou dceru k ošetření. „Lékař se choval arogantně a z jeho chování nabyl dívčin otec dojmu, že je pod vlivem alkoholu. Proto přivolal policii,“ uvedla Jana Mazourová, havlíčkobrodská mluvčí policie. Ta dodala, že hlídka vyzvala pětapadesátiletého lékaře k dechové zkoušce. „Měla pro to dobrý důvod. Lékař jevil známky opilosti, neovládal koordinaci pohybů, zadrhával v řeči a z jeho dechu byl silně cítit alkohol. Lékař ale dechovou zkoušku odmítl s tím, že by určitě něco nadýchal. Říkal, že vypil jednoho panáka,“ sdělila Mazourová.

Stomatolog chtěl, a to bez ohledu na svůj stav, v pohotovostní službě pokračovat, proto ho policisté zajistili a převezli do protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě. Záchytku opustil v pondělí dopoledne. „Případ šetříme jako přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi,“ konstatovala Mazourová.

Druhý případ v letošním roce

Vyjádření lékaře se redakci Deníku v pondělí získat nepodařilo. Stomatolog po celý den nezvedal telefon, nebyl ani ve své ordinaci v areálu světelských skláren.

„V tuto chvíli se nemohu vyjádřit. Česká stomatologická komora ještě žádný konkrétní podnět neobdržela. Pokud ho obdrží, bude se jím samozřejmě zabývat,“ řekl Deníku Jan Černý, viceprezident České stomatologické komory.

Na Vysočině jde letos už o druhý případ lékaře, který ordinoval pod vlivem alkoholu. V polovině ledna zadržela policie v Novém Městě na Moravě na Žďársku dětskou lékařku. Ta měla v krvi přes tři promile alkoholu. Svůj tehdejší stav omlouvala osobními problémy.

Před soud ale pětapadesátiletá lékařka nemusela. Podmínečně, na dobu dvanácti měsíců, jí byl odložen návrh na potrestání. K případu se doposud nevyjádřila ani Česká lékařská komora.