Jihlavská policie v boji proti výrobcům drog nepolevuje. V pátek a sobotu se jim podařilo odhalit další dvě varny pervitinu. Od začátku roku je to už devátý případ.

Zoufalství vařičů drog z nebývalé policejní represe je tak velké, že vymýšlejí nejrůznější triky, jak se vyhnout odhalení.Asi třicetiletý muž z Jihlavy se policistům přiznal, že vařil drogu v lese. Bydlel totiž v bytové zástavbě, kde hrozilo, že bude brzy odhalen.

„Asi dva měsíce vozil nádobíčko do lesů u Pístova a jinde. Pervitin vařil pod širákem mezi stromy,“ poukázal na zoufalství vařičů pervitinu policista Radim Novák.„Lesního výrobce pervitinu jsme tady ještě neměli,“ podotkl Novák.

K výrobě se přiznal

Ten patří do speciálního policejního týmu, který od loňského roku začal tvrdě šlapat na paty všem výrobcům drog. Nekompromisní zaujetí pro práci a výborná místní znalost se velmi brzy zúročily. Od začátku roku policisté zadrželi čtyřiadvacet lidí a třináct z nich obvinili. Mimo jiné i jednoho z největších dealerů na Jihlavsku, který prodával drogy asi dvacet let. Většina obviněných je ve vazbě.

Při zátahu v minulém týdnu našli u „vařiče z lesa“ kompletní varnu na pervitin.

Muž se k výrobě přiznal a kriminalisté ho obvinili ze zločinu výroby drog. Za to mu hrozí dva až deset let vězení.

Stejně je na tom i další výrobce, kterého policisté zadrželi minulý týden ve Staré Říši na Jihlavsku.Asi čtyřicetiletého muže přistihli přímo při výrobě drogy. Spolu s ním policie zadržela další čtyři podezřelé, ale nakonec obvinili pouze jeho.

Podle informací Deníku u dvou zadržených výrobců policisté nezajistili přímo vyrobenou drogu.Věci na výrobu ale poslali na expertizu, aby zajistili další důkazy.Oba muže, kteří byli v minulosti za stejnou trestnou činnost odsouzeni, kriminalisté obvinili i z distribuce drog a v sobotu skončili ve vazbě.