Zajištěno bylo téměř tisíc kusů padělaného zboží označeného ochrannými známkami světových výrobců, a to oblečení, obuv, kabelky, hodinky i nože. Za nekalé obchodní praktiky hrozí pachatelům až pětimilionová pokuta, sdělila to mluvčí celníků Lada Temňáková.

„Vzhledem k tomu, že se nabídka a prodej padělků stále více rozšiřuje i mimo nechvalně známé tržnice dále do regionů, kontrolují příslušníci celního ředitelství i menší provozovny ve své působnosti,“ uvedla mluvčí Temňáková.

V jihlavské provozovně bylo zajištěno 44 mikin Ed Hardy, 15 kabelek a dvoje hodinky Louis Vuitton. Prodejní hodnota originálů by byla 510 tisíc korun. Ve Velkém Meziříčí skladovali a prodávali zboží označené ochrannými známkami Adidas, Burberry, Mickey Mouse a Crocs. Celníci tam zabavili 841 párů bot, textil i čtyři dalekohledy. Originální výrobky by stály 504 tisíc korun.

V prodejním stánku v Hatích se celníkům podařilo najít nože se známkami Smith&Wesson, Seg, Boker a Columbia. Originály by měly hodnotu 166 tisíc korun.