Manželé z Kohoutova na Havlíčkobrodsku od listopadu 2009 trpí posttraumatickou stresovou poruchou.

Můžou za to dva zločinci ve věku šestadvacet a sedmadvacet let z Prostějovska, kteří je v jejich rodinném domku brutálně přepadli a oloupili o statisíce korun.

Tehdy dvaašedesátiletého muže lupiči spoutali na posteli v ložnici lepicí páskou a chtěli po něm peníze a směnky. Na jeho o šest roků mladší manželku v kuchyni namířili pistoli.

„Když žena začala křičet, napadli jí pěstí do obličeje a těla. I ji svázali plastovou stahovací páskou a znovu po ní chtěli směnky,“ informovala o případu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Více než půl milionu

Lupiči poté celý dům prohledali a manželům ukradli 530 tisíc korun, dále pak snubní prstýnek, stříbrné řetízky a stříbrné přívěšky. Ženě způsobili hematomy na hlavě, rukou i těle.

Dovnitř domku se dostali zadním vchodem, když odstranili skleněnou výplň dveří a odemkli si dveře klíčem, který byl zastrčen zevnitř v zámku.

Složitý případ se detektivům podařilo objasnit až po několika měsících.

Loni v dubnu se brněnským kriminalistům podařilo dopadnout dvojici mužů z Prostějovska, kteří měli brutálně napadat starší a osaměle žijící lidi v jejich domovech a svazovat je lepicí páskou.

Během vyšetřování pak obvinili další tři pachatele. Na loupežné výpravy vyráželi ve dvojici či trojici.

Když policisté prověřovali další podobné případy v republice, zjistili, že dva ze zločinců mají na svědomí přepadení v Kohoutově u Ždírce nad Doubravou.

Všichni lupiči jsou ve vazbě a hrozí jim mnohaletý pobyt za mřížemi.