Vlastní matka a otčím jí udělali ze života peklo na zemi. Opakovaně podstupovala velmi brutální sexuální zneužívání, které si dokonce zvrhlá dvojice nahrávala na DVD.

Ze záznamů, které si pořídili, se dělalo opravdu zle i otrlým vyšetřovatelům a soudním znalcům. Málokdo z nich se na ně dokázal napoprvé dodívat do konce. Na celý případ se přitom přišlo kvůli banálnímu sporu dvou soků v lásce.

„Na policejním obvodním oddělení v Humpolci došlo k roztržce mezi dvěma muži. Družka jednoho z nich, která žila v minulosti s tím druhým, vypověděla, že měl její bývalý partner sexuálně zneužít její osmiletou postiženou dceru,“ uvedla Renáta Burešová, vrchní komisařka jihočeského krajského policejního ředitelství v Českých Budějovicích, které případ vyšetřovalo.

Ještě to nezažila

Podezřelý sedmačtyřicetiletý muž se policistům přiznal, že s dívkou skutečně něco měl, ale zároveň tvrdil, že to bylo jinak, než jak jeho bývalá osmadvacetiletá družka (matka čtyř dětí) popsala.

Policisté muže obvinili ze znásilnění osoby mladší patnácti let a skončil ve vazbě. „Asi po třech týdnech mi vzkázal, že by chtěl doplnit výpověď. Přiznal, že to, co dělal, bylo hrozné a nechápe to, ale zároveň dodal, že bývalá družka dělala ty věci s ním. Tvrdil, že si to nahrávali i na video, a byl ochoten nám ty disky vydat,“ popsala vrchní komisařka Burešová.

Policisté jej proto eskortovali do místa bydliště a on jim skutečně několik disků vydal. Na to, co na nich spatřili, kriminalisté nikdy nezapomenou. „Opravdu se mi ježily vlasy na hlavě. Trestnou činnost páchanou na dětech dělám už delší dobu, ale něco takového jsem nezažila,“ svěřila se Burešová.

Na jednom z nosičů je záznam toho, jak otčím přenáší dívenku z pokoje do kuchyně. Tam ji společně s matkou vysvlékají a poté ji různě přivazují na postel. Na obličej jí přikládají masku s éterem, se kterým sami v té době kvůli intenzivnějšímu sexuálnímu prožitku experimentují. Poté začínají se samotným zneužíváním. Na pomoc si berou i takzvané robertky z vosku, jichž mají doma desítky až stovky, a to nejrůznějších tvarů i rozměrů. Mnohé z nich jsou doslova zvrácené.

Obnovit proces

Po zhlédnutí záznamu kriminalisté neprodleně informovali správu sociálního zabezpečení v Pelhřimově, aby se o zbylé tři děti postarala, a matka pak putovala okamžitě do vazby.

„Z vyšetření u znalců měla dívenka panickou hrůzu. V žádném případě se nechtěla nechat obnažit. Když si hrála s panenkami, tak jim oblékala velké množství spodních kalhotek,“ zmínila vrchní komisařka Burešová.

Přes všechnu hrůzu, kterou oba bývalí partneři dítěti způsobili, vyvázli od soudu pouze s trestem odnětí svobody ve výši 12 let. Léčit se však nemusí, protože podle soudního znalce z oboru sexuologie netrpí žádnou úchylkou ani onemocněním, které by léčení odůvodňovalo. Z hlediska duševního zdraví jsou podle něj naprosto normální.

„Hrozně mě to mrzí, protože i ta videa, která točili sami mezi sebou – i když už jsou dospělí a mohou si dělat, co chtějí – nejsou úplně v pořádku. Ráda bych si proto promluvila s jednou znalkyní z oboru a pokusila se o nějaké obnovení procesu, aby dostali tu léčbu alespoň dodatečně,“ podotkla Renáta Burešová.