Muž maskovaný v obličeji opět lákal děti pod různými záminkami do auta. „Ukázalo se, že pelhřimovský případ si chlapec vymyslel. Na Havlíčkobrodsku se však podle všeho tento muž skutečně objevil,“ uvedl kriminalista Pavel Peňáz.

Na Jihlavsku se stalo už několik podobných případů. „K novým případům jsme zatím nevyslechli svědky, ale předpokládáme, že jde stále o jednoho muže,“ řekl Peňáz.

„Před zahájením a po skončení vyučování jsou zesílené policejní hlídky v okolí základních škol,“ dodal Peňáz. Policisté případ v této chvíli vyšetřují jako podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.

Minulý týden oslovil maskovaný muž v tmavém oblečení školačku v blízkosti budovy základní školy Rošického v Jihlavě. Další dva podobné případy se odehrály u budovy základní školy na Polensku. „Muž školákům sliboval sladkosti a hračky a lákal je do vozidla. Chlapci z místa utekli, k fyzickému kontaktu s dětmi nedošlo,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté informovali místní samosprávy a vedení škol. „Muž má na sobě tmavé oblečení, je většinou maskován na obličeji šálou nebo šátkem. Děti oslovuje v blízkosti budov základních škol před začátkem nebo po skončení vyučování za blíže neurčeným účelem,“ popsala mluvčí.

Podobný případ se stal loni začátkem prosince v Lukách nad Jihlavou. Maskovaný muž tam v blízkosti školy vystoupil z vozidla tmavé barvy a před dítětem se obnažil. Chlapec z místa utekl.