S dívkou, které ještě nebylo patnáct let, se seznámil v roce 2020. Podle obžaloby se pak cizinec s dívkou scházel po dva následující roky. Věděl, že dívka ještě není ani mladistvá. Přesto s ní míval intimní chvilky, většinou na ubytovně v Jihlavě. Minimálně ve dvou případech pak mezi nimi došlo k nechráněnému pohlavnímu styku.

V loňském roce se dívce narodilo dítě. Obžalovaný cizinec ale rezolutně odmítl, že by bylo jeho. Že je otcem narozeného dítěte ale nakonec potvrdily testy DNA.

Loni v březnu pak cizinec dívku fyzicky napadl před prodejnou potravin na jihlavském náměstí. Muž měl dát dívce takzvanou lavičku, pohlavek a kopnout ji do zadku. Dívka si z incidentu odnesla krevní výron pod okem a pohmožděninu krku. Vše zachytily bezpečnostní kamery.

Chov skotu v Krasonicích.
Týrání krav na Vysočině. Kontrola odhalila v Krasonicích vážné nedostatky

Cizinec se u soudu hájil, že jej dívka a její matka často vyhledávaly. Dívka se mu měla sama nabízet, on ji ale opakovaně odmítal.

Okresní soud v Jihlavě cizince uznal vinným ze zločinů pohlavního zneužití, ohrožování výchovy dítěte a přečinů výtržnictví a pokusu o ublížení na zdraví. V rejstříku trestů měl dříve dva záznamy, ty se ale po několika letech z rejstříku mažou. Proto k nim soud nemohl přihlížet, a musel na muže hledět jako na netrestaného. Cizinec i proto odešel od soudu pouze s podmínkou.