Na vzpomínkovou jízdu se vydalo celkem 120 předválečných veteránů, kteří svými historickými vozy oživili nostalgickou atmosféru. Při své cestě zpět ze Slovenska se v sobotu 15. června zastavili na Dominikánském náměstí v Brně.

Nostalgii starých časů podpořily nejen projíždějící závodní vozy, ale i vystavené historické automobily a účastníci v dobových oděvech. Atmosféru doplnili členové Klubu policejní historie Brno, kteří se objevili v historických četnických a policejních uniformách.

Závod 1000 mil československých, který byl ve své době fenoménem, obnovuje tradici původního závodu, jenž se konal pod záštitou prezidenta Tomáše G. Masaryka a byl organizován Autoklubem Republiky Československé v letech 1933, 1934 a 1935. Tehdy šlo o rychlostní závod cestovních automobilů na trase Praha – Kolín – Německý Brod – Jihlava – Velké Meziříčí – Brno – Břeclav – Bratislava. Účastníci jeli z Prahy do Bratislavy a zpět do Prahy bez přerušení dvakrát, což znamenalo téměř 1600 kilometrů ostré jízdy bez odpočinku.