Cesta samce žirafy Rothschildovy Zuberiho, který jel z belgického zooparku Bellevaerde, byla nejdelší a nejnáročnější. Hned na začátku transportu se Zuberi trochu poranil na končetině, zranění je vidět ještě teď. Do transportního boxu nastoupil ve středu dopoledne a vystoupil z něj až v pátek ráno, byl tedy po náročné cestě hodně unavený a vystresovaný. Do Jihlavy spolu se Zuberim putoval i samec zirafy síťované Paul, který přistoupil v německém Münsteru. Do Jihlavy přijeli ve čtvrtek v podvečer, transport se oproti původním plánům zdržel.

„Zuberimu se ve čtvrtek vůbec nechtělo vystoupit, byl velmi nerozhodný. Nepomohly prosby ani výhrůžky ošetřovatelů, noc strávil v transportním boxu a vylezl  z něj až ráno," sdělila mluvčí zoo Kateřina Kosová. Během dalších dnů se však projevila pravá Zuberiho povaha. Je na něm vidět, že je hodně zvědavý a má rád zvířecí i lidskou společnost, nevadí mu ani cizí lidé. U ošetřovatele je jako první, nechá se pohladit i nakrmit.

S žirafákem Paulem nyní Zuberi vytvořil nerozlučnou dvojku. Bylo to i díky dlouhému společnému transportu. Paul se pozná hlavně podle toho, že je nejmenší ze všech tří samců a má jinou kresbu na kůži. Paulovi se ale zřejmě vůbec nechtělo stěhovat do cizí zoo v cizí zemi. Jeho nakládání v Münsteru totiž trvalo asi tři hodiny, a bylo jedním z důvodů zdržení celého transportu. Když se Zuberim konečně dorazili do Jihlavy, do nového pavilonu se přemístil jako první a trvalo mu to asi půl hodiny.  Paul asi nebyl tolik unavený, a byl v prvních okamžicích průbojnější a aktivnější než Zuberi. První noc v Jihlavě strávil Paul v novém žirafinci sám.

Samec žirafy Rothschildovy Manu z Ostravy přicestoval až během pátečního večera. Noc na sobotu strávil v novém žirafinci, kam naprosto suverénně nakráčel během tří  minut. Byl však oddělený od Zuberiho a Paula. Od soboty jsou už všichni tři pohromadě. „Manu přišel do tohoto žirafího kolektivu jako poslední a zatím se drží  trochu stranou. Asi se nemůže srovnat s tím, že v Ostravě opustil své oblíbené  stádo se samičkami. S nimi se už chtěl pářit, ale to nelze, protože tyto samice jsou jeho příbuzné," řekla ředitelka zoo Eliška Kubíková.

Manua v Ostravě na transport připravovali opravdu pečlivě. Oddělovali ho od stáda a učili ho i pobývat v úzkých prostorách. „Doufejme, že se co nejdříve otrká a přidá se ke svým parťákům. S novou situaci se žirafáci sžili zatím dobře, vůbec jsme nečekali, že je budeme tak brzy pouštět na tento dvoreček. Pokud to půjde takto dobře i dál, brzy se budou prohánět po celém venkovním výběhu," dodala Kubíková.  Žirafáci jsou staří asi dva až tři roky. Zuberi a Manu měří kolem 3,5 metru, Paul je asi o čtyřicet centimetrů nižší. V dospělosti budou měřit okolo pěti metrů.