„Do srpna 2019 musíme se střechou Horáckého zimního stadionu něco udělat. Není už cesta odkladu. Stadion nemůžeme zavřít, protože HC Dukla nemůže hrát a trénovat na jiném ledě,“ takto debatu na zastupitelstvu zahájil náměstek jihlavského primátora Vratislav Výborný (ČSSD).

Zastupitelům však nebylo z podkladů jasné, k jaké variantě předkládaný návrh patří. „Na posledním zasedání jsme se usnesli, že prozkoumáme tři možné varianty výstavbu multifunkční haly na zelené louce, kompletní přestavbu v místě anebo opravu stadionu salámovou metodou. Toto mi přijde jako čtvrtá varianta, o které jsme nerozhodli,“ zdůraznil například lidovecký náměstek primátora města Jaromír Kalina.

Koupání ve Vodním ráji Jihlava.
Vodní ráj spustil on-line prodej

V průběhu sáhodlouhé debaty však zastupitele ovládl strach z případného hrozícího neštěstí. „Mám obavu, že by střecha mohla spadnout, jako nedávno most v Praze. I když by se udělaly rentgenové zkoušky, tak nikdy nebudeme mít stoprocentní jistotu. Jsem pro to opravit střechu tak, aby byla životu bezpečná, ať pod ní do budoucna bude cokoliv,“ vyjádřil se sociálnědomokratický zastupitel Jihlavy František Zelníček.

Do srpna roku 2019 by tedy jihlavský Horácký zimní stadion měl dostat nové zastřešení. Rekonstrukcí však není možné zastavit provoz na ledě, proto se stavební práce budou odehrávat během měsíců, kdy mají hokejisté volno. „Inspirací je nám právě probíhající oprava střechy stadionu v Kladně metodou Design Build. To znamená, že dodavatelská firma zajistí nejen projekt, ale je také například zodpovědná za včasné dokončení prací. Co nejdříve chceme začít poptávat dodavatelskou firmu,“ řekl další náměstek jihlavského primátora Radek Popelka (ANO).

Ilustrační foto.
Ve Stříteži hořel rodinný dům s garáží

Do příštího zasedání si však zastupitelé vyžádali od vedení města předložení harmonogramu všech plánovaných oprav a s tím spojenou finanční částku, která bude potřeba. Zatím se hovoří, že to bude alespoň v řádu stovek milionů korun. Zastupitelé si vyžádali i přesné určení toho, jak by měl stadion vypadat. Dle náměstka Výborného by odsouhlasená oprava měla stadion udržet v provozu minimálně deset let. Během toho by byl čas rozhodnout, která ze tří variant další budoucnosti stadionu by byla nejvhodnější.