Od prvního dne prázdnin také začínají komentovaná krmení, která budou za hezkého počasí po celé prázdniny. Postupně se během dne návštěvníci podívají na surikaty, žirafy, lamy, tuleně, babirusy, medvědy, lemury a tapíry. Dvakrát denně kromě středy budou také letové ukázky dravců a sov.

Poprvé v historii Zoo Jihlava se vzácným a ohroženým pekari Wagnerovým narodila mláďata.
V zoo slaví. Pekari Wagnerovi byli považováni za vymřelé, nyní mají mládata

O víkendu navíc na návštěvníky čeká bohatý program spojený s hrami a soutěžemi, který bude zaměřený na letošní půlkulaté výročí 65 let od založení zoo. V rámci další hry se děti dozví něco nového o třídění odpadů a mohou také ušetřit na vstupném. „Prvních sto návštěvníků, kteří odevzdají nepotřebný drobný elektrospotřebič u stánku na hlavním parkovišti, získá volnou dětskou vstupenku do zoo pro tento den,“ řekl mluvčí zoo Martin Maláč.

V pátek je pak možnost neobyčejných prohlídek večerní zoo s průvodcem, které budou zaměřené na pětašedesátiletou historii jihlavské zoologické zahrady. Začíná se v půl sedmé, v sedm a v půl osmé, každá trvá zhruba dvě hodinky a vstupenku je potřeba si koupit předem na e-shopu. Kapacita je však omezená.