Zvětšil se prostor hlavně pro uskladnění vozové techniky. "Hasiči mají dva automobily a ve staré zbrojnici na ně neměli místo. Po rekonstrukci volali už dlouho a my jsme jejich požadavek uznali," shrnul mladoňovický starosta Jan Chloupek.

Jenže obec neměla peníze nazbyt. Po dva roky neúspěšně žádala o dotaci, poté se její představitelé rozhodli, že přestavbu zaplatí z vlastních prostředků. "Neměli jsme jinou možnost," podotkl Jan Chloupek. "Rekonstrukcí vznikly místo jedné garáže dvě stání, sociální zázemí a další místnost. Navíc nadstavbou máme do budoucna možnost vybudovat v patře budovy dva nové obecní byty," pochvaloval si starosta Mladoňovic.

Investice vyšla na 2,6 milionu korun. Výsledkem je moderní budova, u které se však nezapomnělo na tradice. Na její čelní straně nechybí soška sv. Floriána, patrona všech hasičů. Uvnitř budovy se našel prostor pro vítězné poháry, které mladoňovický sbor ze sportovních soutěží každoročně přiváží. "Výborně reprezentují naši obec a na mnoha místech ji proslavili," dodal Jan Chloupek.

V rámci slavnostního otevírání nové zbrojnice se přímo před ní konala mše, kterou sloužil místní farář Marin Grones. Ten také novému hasičskému zázemí požehnal a se svěcenou vodou ho kompletně prošel a pokropil. Během bohoslužby hrála dechová kapela Dubňanka. Muzikanti poté před místními vystoupili s koncertem.