Světlá nad Sázavou v současnosti žádnou sportovní halu nemá. Sportovní oddíly tak musí dojíždět na trénink do okolních měst. Ovšem ne na dlouho. Poblíž Základní školy Lánecká do konce roku 2019 vyroste moderní víceúčelová sportovní hala, která bude odpovídat parametrům ligových soutěží. Základní hrací plocha bude mít rozměry 27 x 47 metrů na tři identická pole o rozměrech minimálně 15x 27 metrů. Výška haly je navržena na 9,5 metru. „Prioritou pro nás je vytvořit zázemí pro sportovce s nadstandardními parametry,“ uvedl starosta Světlé nad Sázavou Jan Tourek.

Peníze. Ilustrační foto.
Práce na zříceném mostě jsou už zaplaceny. Až na bourání

V hale najdou zázemí sportovci v disciplínách, jako je halový fotbal, halová házená, basketbal, hokejbal, florbal, badminton nebo volejbal. Součástí haly budou také šatny, nápojové občerstvení, tribuna nebo galerie s kapacitou 320 osob. Součástí projektu je i vybudování venkovních sportovišť a venkovní tribuny s kapacitou 30 míst. Vedle haly vznikne i odstavné parkoviště pro zhruba třicet aut.

„Moderní sportovní zázemí Světlou pozvedne zase o trochu dál - vznikne tu důstojné prostředí nejenom pro děti a mládež, ale i pro sportovní oddíly. Hala bude připravená pro pořádání ligových nebo dokonce i mezinárodních soutěží,“ poznamenal místostarosta Světlé nad Sázavou Josef Hnik. Výjimkou jsou mezinárodní soutěže ve volejbalu, které mají větší prostorové požadavky. Sportovní hala bude sloužit i žákům a studentům světelských škol.Na stavbu sportovní haly si město vezme sedmdesátimilionový úvěr. Částkou ve výši deseti procent se na projektu bude podílet také Kraj Vysočina. „V letošním roce nám končí dřívější úvěry, takže na ně navážeme. Město má dostatečnou rezervu i ve vlastních fondech, rozhodně se tedy nepouštíme do žádného riskantního projektu. Do budoucna ale počítáme s revitalizací náměstí, takže vlastní prostředky necháváme v rezervě,“ poznamenal místostarosta Světlé nad Sázavou Josef Hnik.

V současnosti město vybírá dodavatele stavby. „Chtěli bychom, aby se na stavbě haly začalo pracovat v červnu, nejpozději v červenci letošního roku a tím, že dokončení by bylo do konce roku 2019,“ doplnil Josef Hnik.

O stavbě sportovní haly se ve Světlé mluví již od roku 2006. „Je to projekt s nadregionálním charakterem. Bude sloužit nejenom Světelákům, ale také i pro celý přilehlý region,“ dodal starosta Světlé. Ilustrační foto.
Chceme Danečka posunout ve vývoji zase o kousek dál, říká odbornice