Místní přehrada je daleko, voda v ní nebývá vždy v potřebné kvalitě.

„Neuvažuje město Chotěboř o výstavbě letního koupaliště? Dle mého názoru a jistě i mnoha dalších obyvatel Chotěboře zde koupaliště velmi chybí. Ano, je zde přehrada, ale ta je dost daleko a voda není vždy v dobré kvalitě, obzvláště ne pro alergiky," říká Martina Pejřimovská.

Koupaliště zatím není v rozpočtu

Vždyť vhodné lokality na umístění by se podle jejího názoru jistě našly.

Třeba pozemek mezi ulicí Železnohorská a Čsl. armády poblíž zimního stadionu nebo pozemek omezený ulicemi Na Hlavaticích, Butulova a Slavíčkova poblíž budovy Policie a další. Nevím zda to jsou pozemky města nebo někoho dalšího, ale i to by se určitě dalo vyřešit. Jenže s výstavbou letního koupaliště Chotěboř v nejbližší době nepočítá.

„V rozpočtu města Chotěboř pro rok 2014 není alokována finanční částka na výstavbu letního koupaliště." informoval místostarosta města Chotěboř Zdeněk Janovský.

Rozpočet města pro rok 2015 již bude v kompetenci nového zastupitelstva. Umístění sportovních zařízení ve městě musí být v souladu s územním plánem.

V současné době provozuje letní koupaliště pravidelně především město Havlíčkův Brod. Další letní koupaliště nechali vybudovat radní v Přibyslavi. I přesto velké procento obyvatel Havlíčkobrodska jezdí za luxusním letním koupáním často do Vodního ráje Jihlava.