Ke svým oborům se tak v pondělí 26. dubna vrátili i studenti Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov. „Dnes tu jsou druháci a třeťáci oboru zemědělec – farmář, kteří jsou spojeni, a pak třeťáci opraváři zemědělských strojů a automechanici,“ vyjmenoval na pracovišti v Kamenici nad Lipou učitel odborného výcviku Petr Chadim.

Studenti se rovnou vrhli na přípravu na závěrečné zkoušky. „Kluci přezouvali pneumatiky. Ty by měli umět také zalepit a vyvážit. Také jsme dělali elektroinstalaci, napojení vzduchu. A farmáři připravovali pole na setí,“ nastínil pondělní úkoly zmíněných učňů Petr Chadim.

V Pelhřimově pokračuje výstavba optické sítě pro rychlý internet.
Pelhřimovští budou mít rychlejší internet. Ještě předtím ale i rozkopané ulice

Opraváři zemědělských strojů mají u zkoušek i jednu otázku zaměřenou na kování, takže i to v pondělí procvičovali. „Opravář by měl umět i vykovat skobu a tak dále,“ doplnil učitel.

Příští týden nastoupí na odborný výcvik zase opraváři zemědělských strojů z druhého ročníku a prváci farmáři a automechanici. „Střídají se vždycky po týdnu, kdy týden mají školu a pak týden praxi,“ potvrdil Chadim.