Poprvé ve Sněmovně usedne také právní koncipientka Věra Jourová, jednička hnutí ANO 2011.

Pavel Kováčik
Mezi poslanci je matadorem, ve Sněmovně zasedá nepřetržitě od roku 1996. Svůj mandát letos obhájil už popáté.
Vystudoval třebíčské gymnázium a Vysokou školu zemědělskou v Brně, obor zootechnik. Tím byl v 80. letech v JZD Dalešice. Krátce byl funkcionářem Okresního výboru KSČ v Třebíči, aby se na počátku 90. let vrátil zpět do dalešického družstva. V roce 1991 se stal ředitelem Kooperačního sdružení Hrotovice.
Do Sněmovny se poprvé dostal v roce 1996, mandát později obhájil v letech 1998, 2002, 2006, 2010 i letos. Nepřetržitě je členem zemědělského výboru Sněmovny. Od září 2002 do rozpuštění sněmovny byl předsedou poslaneckého klubu KSČM. Za svou mateřskou stranu také vykonával funkci stínového ministra zemědělství.

Věra Jourová
Poprvé zasedne do poslaneckých lavic Věra Jourová, rodačka z Třebíče. Ve volbách byla lídrem hnutí ANO 2011. Současně vykonává funkci první místopředsedkyně hnutí.
V roce 1991 se stala zástupkyní ředitele Městského kulturního střediska v Třebíči. Později byla tajemnicí městského úřadu a podílela se na obnově třebíčské židovské čtvrti, která se v roce 2003 zapsala na seznam UNESCO.
Na počátku nového tisíciletí se zabývala projekty z oblasti lidských zdrojů, regionálního rozvoje a hospodářské politiky Evropské unie. Pracovala jako vedoucí odboru regionálního rozvoje Kraje Vysočina a později jako náměstkyně pro místní rozvoj na Ministerstvu pro místní rozvoj.
Období od 13. října do 16. listopadu 2006 strávila ve vyšetřovací vazbě kvůli kauze Budišov. Korupce jí však prokázána nebyla a stíhání skončilo o dva roky později. Soud tehdy konstatoval, že se skutek nestal. Více než třímilionového odškodnění se však nedočkala.

Josef Zahradníček
Až na třetí pokus se jedním z 281 zákonodárců stal Josef Zahradníček, dlouholetý starosta Studence.
Narodil se v Popůvkách, od roku 1978 žije s rodinou ve Studenci. V mládí se vyučil automechanikem, pracoval v JZD Hartvíkovice a později JZD Studenec. Středoškolské vzdělání si doplnil večerním studiem na SPŠS v Třebíči.
Do KSČ vstoupil v roce 1977, o čtyři roky později se stal poslancem tehdejšího Místního národního výboru. Ve studeneckém zastupitelstvu zasedá od té doby nepřetržitě, od roku 1994 navíc jako starosta obce. Několik let byl také předsedou Energoregionu 2020, který sdružuje 125 obcí v okolí Jaderné elektrárny Dukovany. V současné době je také členem finančního výboru zastupitelstva Kraje Vysočina.
V roce 2006 se poprvé ucházel o post senátora za Třebíčsko. Ve druhém kole volby jej ale porazil Vítězslav Jonáš (ODS). Obdobně dopadl i o loni na podzim, kdy jej předstihl František Bublan (za ČSSD).
V letošních sněmovních volbách kandidoval ze šestého místa, díky preferenčním hlasům předskočil čtyři spolustraníky a stal se poslancem. Na Třebíčsku dokonce obdržel víc preferenčních hlasů než Pavel Kováčik, který byl jedničkou kandidátky KSČM na Vysočině.