Informaci potvrdili záchranáři. „Jsme na místě. Můžeme potvrdit, že se jedná o smrtelný úraz, to je asi všechno, co nyní můžeme sdělit,“ informoval v úterý v pět hodin odpoledne mluvčí zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Petr Janáček.

HILSNERIÁDA. Oběť a vrah? Vpravo na dobové ilustraci Hilsner, vlevo údajně Anežka Hrůzová. Později se ale ukázalo, že na fotografii je její příbuzná.
Vražda z Polné: Hilsner to nebyl, říká advokát. Po 120 letech ho chce očistit

Na místě případ šetří i policisté. „Oznámení jsme přijali před šestnáctou hodinou. Do Kronospanu vyjeli policisté, kteří místo ohledávají a celou událost šetří. Zjišťují za jakých okolností k úrazu došlo. Jedná se o pracovní úraz, jehož obětí byl muž. Řešit budeme celou událost s inspektorátem práce,“ informovala o události po páté hodině odpoledne policejní mluvčí Dana Čírtková.

Případ zraněného pracovníka úklidové služby policie šetří, ale Deníku poskytl několik informací k případu lékař Petr Novoný náměstek pro léčebně preventivní péči Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. "Jednalo se o zranění neslučitelná se životem v souvislosti se strojem," sdělil lékař a dodal: "U pacienta před naším příjezdem již někdo prováděl laickou resuscitaci, která ale nebyla úspěšná. Resuscitaci jsme převzali my, ale oživení pacienta se nepodařilo."

Jak upřesnil, pacienta se zdravotníci snažili oživit na zemi ve výrobní hale. Případem se stále zabývá policie ve spolupráci s inspektorátem práce. "K případu nemůžeme sdělit žádné podrobnosti, protože šetření stále probíhá," informovala policejní mluvčí Dana Čírtková