Na HZS byl v minulém týdnu přítomen statik, který prováděl kontrolu ocelové konstrukce. Následně zakázal přípravu ledu a hrozilo zavření stadionu. Popelka však již na úterním jednání městského zastupitelstva důrazně odmítl podobné závěry.

Řekl, že délka vadných svárů se pohybuje v řádech metrů a oprava nebude nijak zdlouhavá. O pár dní později již byl konkrétnější. „Firma odhadla rozsah své práce na sedm až deset dnů,“ zdůraznil po jednání Rady města.

„Není to nic dramatického. Prvního srpna na začátek sezony bude na zimáku led,“ slíbil Popelka. Primátor Rudolf Chloupek (ČSSD) dodal, že sousedního zimáčku se tyto opravy nedotknou a bude během července v provozu. Prý tam čtrnáct dní tréninku zvládne i A-tým Dukly.

Elektrokolo. Ilustrační foto.
Nákladní vůz srazil v Třešti cyklistu na elektrokole

V té souvislosti magistrát popírá, že by plochu stadionu potřebovali pouze prvoligoví hokejisté. Na led totiž chodí i krasobruslařky, amatérští sportovci a hlavně veřejnost. Počet Jihlavanů, kteří navštěvují stadion, primátor odhadl na pět až deset tisíc.

Následující zimu ale budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. Cena vstupného se totiž zvedne ze třiceti na padesát korun za hodinu, školáci budou platit dvacku. Hodina ledu bude za dva tisíce tři sta korun a stále bude zčásti dotovaná městem.

Naopak zlevní vstupné na domácí zápasy Dukly. Jelikož letos již nebude hrát extraligu, bude vstupenka na stání za devadesát korun, na sezení za sto dvacet.

Horácký zimní stadion v Jihlavě.
Statik zakázal přípravu ledu, jihlavskému stadionu hrozí zavření