„Strávníci pravděpodobně nevěděli, že se jedná o první pokrm navržený naším studentským parlamentem havlíčkobrodského gymnázia ve spolupráci s vedením jídelny,“ informoval za studentský parlament student kvinty Karel Čeleda z gymnázia Havlíčkův Brod s tím, že pokud jídlo návštěvníkům jídelny chutnalo, mohou zástupcům studentského parlamentu posílat návrhy na další jídla, která by rádi uvítali na jídelním lístku.

„Možností je spousta, představivosti se meze, až na ty rozpočtové, nekladou a možná se již brzy dočkáme dalšího studenty navrženého receptu,“ podotkl Čeleda.

Jak následně vysvětlil, tortilla byla navržena na schůzi studentského parlamentu zástupci jednotlivých tříd po tom, co jídelna studentům velkoryse nabídla, že pokud mají nějaké nápady na inovaci jídel, mohou je předložit. „Tortillu jsme vybrali hlavně proto, že není tak nákladná na výrobu, protože je v ní dost zeleniny i masa, a také proto, že tohle jídlo je prostě in,“ podotkl Čeleda. Jak upřesnil, studentský parlament byl na gymnáziu v Havlíčkově Brodě obnoven v polovině minulého školního roku.

„Už za sebou máme pár zajímavých úspěchů. Podíleli jsme se na opravách a rekonstrukci vestibulu na našem gymnáziu, aktivně jsme se účastnili a zajišťovali Den otevřených dveří a naším posledním úspěchem je již zmiňovaná tortilla,“ dodal Čeleda.

Studentský parlament je samosprávná organizace studentů gymnázia Havlíčkův Brod, která se podílí na chodu školy. Každá třída má ve studentském parlamentu jednoho zástupce.