Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S letošní sezonou jsme spokojení jen na půl, říká Žák

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ – Loňská sezona byla veleúspěšná, tým dokráčel až do semifinále a předváděl atraktivní výkony.

13.3.2012
SDÍLEJ:

Pro prvoligové hokejisty Havlíčkova Brodu (v červeném zleva Petr Polodna a Jaroslav Suchan) skončila letošní sezona ve čtvrtfinále, kde padli s Chomutovem 1:4 na zápasy. Celkově obsadili ve druhé nejvyšší hokejové soutěži sedmé místo. Foto: Deník/Libor Plíhal

Fanoušci i majitelé HC Rebel Havlíčkův Brod byli proto před novou sezonou hodně namlsaní a vyhlásili smělé plány. Vše zopakovat. Sezona 2011/12 však byla jen slabým odvarem. Rebelové až do konce základní části bojovali o postup do play off. Ve vyřazovacích bojích pak vypadli s jedním z největších favoritů soutěže, Chomutovem, 1:4 na zápasy a celkově obsadili sedmé místo.

Rozčarování z letošního ročníku je tak v Havlíčkově Brodě patrné. „Uvědomujeme si, že letos chyběla lehkost. Každý zápas jsme museli hrát nadoraz a některé byly opravdu křečovité,“ říká generální manažer HC Rebel, Augustin Žák.

Před sezonou majitelé prohlásili, že chtějí zopakovat loňské semifinále, ale to se nepovedlo. Hodnotíte proto sezonu jako neúspěšnou?
Jako předsezonní cíl jsme si dali být po základní části do pátého místa. To se nám povedlo. De facto nám ale na tuto příčku chyběly jen čtyři body. Po prvotních problémech, jako byla výměna trenérů či výkonnost některých hráčů, se tým stabilizoval. Samozřejmě si ale uvědomujeme, že letos nám tam chyběla taková ta lehkost, každý zápas se hrál na doraz,  některé byly opravdu křečovité. Sezona proto byla hodně náročná. I protože jsme tým obměnili, propustili jsme hráče, kteří nenaplnili naše očekávání. Po Novém roce jsme se pak snažili zapracovávat mladé kluky jako je Wasserbauer, Blažek, Novotný a další. Na konci sezony jich pak nastupovalo do zápasu osm. Další plus bylo, že jsme se v sezoně mohli spolehnout na gólmany.

Přesto jste ale cíl nesplnili.
Dali jsme si vysoký cíl, šli jsme za ním, ale bohužel to nevyšlo. Možná to bylo opět tím, že jsme nejlepší hráče, například Vojtu Němce, dali pryč. To příští sezonu už rozhodně neuděláme.

Letošní ročník měl tým výkyvy především v utkáních doma a venku.
Určitě je to pravda. Víme o tom. V domácím prostředí se nám celkem dařilo, až na nějaké tři zápasy, což byly porážky s Mostem nebo Kadaní. Ostatní domácí zápasy byly v určitém tempu, a i když se nevyhrálo, kluci makali. Venku to ale bylo horší. V těchto zápasech nás zklamaly vůdčí typy. Příliš zápasů jsme nevyhráli a s tím samozřejmě spokojení nejsme. V celkovém měřítku bych sezonu zhodnotil tak, že jsme s ní spokojení jen na půl.

Co konkrétně chybělo při venkovních zápasech?
Mně chyběla větší osobní statečnost hráčů. Mrzí nás především zápasy, které jsme prohráli o gól, hráči se tam neobětovali pro tým. Vadil mi přístup zejména některých zkušených hráčů, kteří měli tým táhnout, ale netáhli. Další problémem byla obranná činnost, tu jsme ale po Vánocích zlepšili. Osobní statečnost hráčů, jako jsou Kostourek, Venca Meidl a dalších, byla při venkovních zápasech na štíru. Měli tým tahnout, jenže tomu tak nebylo. Právě z přístupu některých hráčů jsme byli zklamaní.

Kdo vás konkrétně zklamal?
Ten, kdo mě zklamal, nedostane smlouvu. Určitě Pavlík, Kostourek, Meidl měli na víc, než předváděli. Hodně mě zklamali. Nejvíc mě ale vadila právě větší nebojácnost při zápasech venku, moc zápasů jsme nevyhráli, navíc to bylo vždy o nějaký gól, dva, ale nikdy ne 7:2, 6:1 nebo podobně. Další chybou bylo to, že jsme trenéra nevyměnili už před sezonou. To byla moje chyba.

Můžete to rozvést?
Hráči ani trenér si už neměli co dát, neměli si co nabídnout. Už na sebe nereagovali. Byl to v uvozovkách mezi nimi takový vnitřní boj. Zbyněk Kusý (manažer extraligových Pardubic – pozn. red.) říkal, že trenér má být u mužstva maximálně tři roky. A je to asi pravda. Jedinou výjimkou je snad Vláďa Růžička ve Slavii. Hodně se psalo o tom, že hráči byli proti trenérovi. Já bych spíš řekl, že byli vůči sobě apatičtí a neměli si co dát, proto jsme se rozhodli pro změnu.

Naopak v play off jako by byl tým pokropený živou vodou. Co se změnilo?
Sice jsme vypadli, ale určitě jsme s výkony byli spokojení. Sami Chomutováci to řekli, že kromě první třetiny prvního zápasu a poslední třetiny posledního zápasu jsme jim byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Navíc do zápasů nastupovalo spoustu mladých kluků kolem dvaceti let. Ke všemu nejlepšího našeho hráče jsme pustili do Brna. Proto si myslím, že se rozhodně nemáme za co stydět.

A není to trochu chyba, pustit nejlepšího hráče před play off do jiného klubu?
Pro příští rok se toho chceme rozhodně vyvarovat, bude tu stálý kádr. Pokud někdo bude dobrý, bude o něj zájem, tak ho pustíme pouze výměnou za někoho jiného dobrého, abychom díru zacelili. Letos to byla poslední sezona, kdy hráči výrazně migrovali. To se příští rok určitě nebude dít.  

Herní sezona pro A-tým skončila, ale funkcionářšká se pro vás rozbíhá. Jaký je tedy nejbližší program?
Kluci trénují do konce března. Teď nás samozřejmě čekají jednání. Někteří hráči tu zůstanou, někteří samozřejmě odejdou. Další věcí, kterou se budeme zabývat, je obsazení trenérů u jedotlivých kategorií, musíme obsadit posty od A-mužstva až po nejmenší mládežníky. Na konci března tu bude mít ještě soustředění reprezentační osmnáctka před mistrovstvím světa, proto práce bude dost. Ale těším se na to. Pro mě tedy rozhodně sezona neskončila, naopak. (smích)

Zmínil jste, že budete řešit trenérskou otázku prakticky u všech týmů včetně áčka. Zůstane trenérská dvojice Karel Dvořák – Milan Chalupa u A-týmu i pro příští sezonu?
Máme určitou myšlenku, o které budeme jednat s majiteli klubu. Zatím ji ale nechceme prezentovat. Uvidíme, jakou cestou se budeme ubírat. Jedna z možností je, že si budeme připravovat mladého trenéra pro budoucnost. O tom, jak to bude příští sezonu, ale budeme jednat s majiteli.

Jaké chystáte změny v kádru v mezisezonním období?
Bude to otázka jednání, ale jak jsem říkal, hráči, s kterými jsme nebyli spokojení, skončí, s těmi neprodloužíme smlouvu. Určitě tu zůstanou mladí kluci, například Knesl, Blažek, Novotný, Wasserbauer, Štěpánek, Musil a další.

A co brankáři?
Počítáme s Jardou Suchanem. Navíc tu máme talentovaného Dáňu Dolejše a Petra Opršala.

Mladí gólmani tedy dostanou více příležitostí? S mládežnickým reprezentantem Dolejšem tedy počítáte jako dvojkou či trojkou?
Ne. Bude buď jednička nebo dvojka. O pozici jedničky se bude prát hlavně se Suchanem.

HC Rebel v číslech

BILANCE V SEZONĚ
základní část
52 záp.    21 – 3 – 4 – 24    149:160 73 bodů, 7. místo
play off
5 zápasů    1-4    12:24

HRÁČSKÉ STATISTIKY
BRANKÁŘI (zápasy, %, průměr)
Jaroslav SUCHAN  22; 91,84; 2,89
play off  5; 90,00; 4,09
Stanislav NERUDA 22; 91,30; 3,30
Jarno LAITINEN 12; 92,06; 2,79

KANADSKÉ BODOVÁNÍ (zákl. č.)
Útočníci
Vojtěch NĚMEC    14+29
Milan KOSTOUREK    15+22
Jan SEMORÁD    17+17
Petr POLODNA    13+21
Václav MEIDL    5+17

Obránci
Marian MORAVA    2+23
Tomáš PROTIVNÝ    5+6
Jan PAVLÍK    3+8
Radim OSTRČIL    2+9
Jaroslav KOMA    7+3

KANADSKÉ BODOVÁNÍ (play off)
Útočníci
Petr POLODNA    0+7
Ladislav RYTNAUER    3+1
Jan SEMORÁD    1+2
Milan KOSTOUREK    1+2

Obránci
Radim OSTRČIL    1+2
Marian MORAVA    1+1
Tomáš PROTIVNÝ    1+0
Aleš KNESL    0+1
Michal BLAŽEK    0+1

+/- (zákl. část)
Vojtěch NĚMEC    +20
Marian MORAVA    +11
Lukáš NAHODIL    +7
Aleš SOVA    +7

Petr ŠENKEŘÍK    -11
Milan KOSTOUREK    -13
Tomáš PROTIVNÝ    -14

+/- (play off)
Jan WASSERBAUER    +1
Milan KOSTOUREK    0
Marian MORAVA    0

Tomáš PROTIVNÝ    -6
Jaroslav KOMA    -5
Ondřej STEHLÍK    -5
Jan SEMORÁD    -5

DIVÁCI
celkem  64 294 (5.)
doma    32 364 (6.)
venku   31 930 (4.)
průměr doma    1 245 (6.)
play off celkem    13 864   
play off doma    3 584

Autor: Jan Hammer

13.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tentokrát však budou hráči Bystřice nad Pernštejnem (v červeném) a Pelhřimova (v černém) bojovat o body do tabulky krajského přeboru. Sobotní tahák 12. kola začíná v 14.30 na bystřickém trávníku.

Exdivizní souboj: Bystřice hostí Pelhřimov

První voliči si na otevření volebních místností ve Žďáře pár minut počkali, přišli už před 14. hodinou. Ve volební místnosti v knihovně svůj hlas během půl hodiny odevzdala stovka lidí.
10

Manželé z Třeště využili ve Žďáře voličské průkazy

Meziříčští při volbách hlasují také o náměstí

Velké Meziříčí – Obyvatelé Velkého Meziříčí vstoupili úderem čtrnácté hodiny do volebních místností, aby vhodili obálky se svými kandidáty do volebních uren. Odstartováno bylo ale také jejich historicky první referendum.

Žďár hledá další osobnost, která získá cenu města

Žďár nad Sázavou – Žďárská radnice začala přijímat nominace na Cenu města Žďáru nad Sázavou. Hodlá ji udělit již potřetí. „Stalo se to vlastně už tradicí, letos jsme ocenili osobnost města již podruhé,“ poznamenal žďárský starosta Zdeněk Navrátil.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Lidé se do volebních komisí moc nehrnou

Nové Město na Moravě - Sehnat lidi do volebních komisí bylo letos o něco komplikovanější, než v minulosti. Alespoň v Novém Městě na Moravě a jeho místních částech. Vše se ale nakonec stihlo v termínu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení