Návštěvníci začali chodit do sídla jihlavské firmy ICOM transport po desáté hodině dopolední, všichni se mohli podívat do servisu, kde se opravují osobní auta Mercedes-Benz, vedle pak byla možnost prohlédnout si motor autobusu nebo tahače. Servisují se přitom jen vozy Mercedes-Benz a Setra, což je koncern. Kdo chtěl, mohl se posadit i za volant a zkusit si, jak se takový autobus nebo kamion řídí. Podle vedení firmy tato možnost pomáhá následně větší toleranci na silnicích.

Veřejnost si se zájmem prohlídla také historický autobus a náklaďák, protipólem pak byl elektromobil s trojcípou hvězdou na přídi. A třešničkou na dortu pak byl Mercedes-Benz SLS AMG, kterému se dveře otevírají směrem vzhůru.

Před kinem byly vystavené závodní speciály - dakarský kamion Alberta Llovery a soutěžní Ford Fiesta R5 Martina Prokopa.
Prokop má svého Shreka na lodi, v Jihlavě povídal o spaní a jídle na Dakaru

Zajímavá byla i pojízdná dílna, která najde uplatnění, když se modrobílým kamionům či autobusům stane něco na trase. Nový park má sice v průměru jen pár let, ale čas od času se vyskytne problém a pak vyjíždí na pomoc vůz z Jihlavy nebo z Humpolce. Co se týká nových autobusů, k vidění byla i zbrusu nová Setra, která příští rok vyjede na Havlíčkobrodsku. Vystavený byl i unikátní tahač, který vozí karoserie autobusů.

Děti pak lákala možnost usednout za volant Kaipanu, který stavěli středoškoláci z České zemědělské akademie v Humpolci. „Za páčky prosím ne, jestli mohu poprosit," upozorňoval děti student Petr Michalíček, který vůz hlídal. „Klíčky tam nejsou, děti s ním odjet nemůžou," usmál se na dotaz, jestli nehrozí, že děti auto nastartují. K vezení dětí byl nicméně určený velorex, rovněž postavený studenty.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Vydařilo se i počasí a návštěvníci tak byly samý úsměv. Zejména děti si pak domů odnesli i reklamní předměty, například si mohou vystřihnout model modrobílého kamionu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Silné bouřky se o víkendu očekávají na Vysočině.

Zdroj: Stanislav Máca, Ivana Vavřinová