„Silničáři budou osazovat nosníky mostů přes dálnici," uvedl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kubiš. „Celkem půjde o tři až čtyři půlhodinové uzavírky," dodal Kubiš.

Podle Ministerstva dopravy budou stavební firmy pracovat na dvou nových mostech v úseku mezi Šternovem a Psáři na 43. a 48. kilometru. Nákladní doprava bude muset během uzavírek počkat na dálnici, pro osobní auta se nyní dolaďují objízdné trasy.

Na přelomu července a srpna bude dále převáděn provoz do opačného jízdního pásu, což si vyžádá omezení provozu na jeden pruh v každém směru. Provoz se z jedné strany dálnice do druhé bude převádět v souvislosti s dokončením povrchu nejdříve v úseku Šternov Psáře.

V úsecích mezi Hořicemi a Loktem a Větrným Jeníkovem a Jihlavou jsou nyní stavbaři v několikadenním skluzu. ŘSD přesto předpokládá, že i v těchto úsecích se termín začátku srpna stihne.

Tím ale prázdninová omezení na dálnici D1 nekončí. Druhý červencový týden bude zahájena oprava povrchu vozovky mezi Chodovem a Průhonicemi. V místě se podle Kubiše bude jezdit ve dvou pruzích v obou směrech.

Nejvytíženější tuzemská dálnice je zhruba deset let za svojí životností. Celá oprava mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru by podle odhadů ministerstva mohla stát asi 14 miliard korun. Kromě výše uvedených úseků silničáři letos modernizují rovněž úsek mezi Lhotkou a Velkou Bíteší. Na něm ale zpoždění oproti harmonogramu přesáhlo 200 dní a předpokládá se, že bude dokončený napřesrok.