Regionální kanceláří je v krajském městě. V ulici Čajkovského našel politik reprezentativní prostory. Místo je kousek od náměstí a zároveň pár minut chůze z parkoviště v City Parku. V Třebíči je kancelář v hotelu Zlatý kříž na náměstí. „Okres Třebíč je pro nás velice významný, protože tam jsme měli největší volební úspěch a chceme to našim voličům vrátit přímým kontaktem,“ vysvětluje Kotenův zástupce Petr Paul.

Pro občany v Jihlavě bude Koten k dispozici v pondělí mezi druhou a čtvrtou hodinou odpolední, ve středu ve stejnou dobu by měl být v Třebíči. „Budu i v Třebíči, ale nebude to tak pravidelné jako v Jihlavě,“ dodal Radek Koten. Pokud mu to jeho program neumožní, budou v kanceláři zástupci. Případně lze využít telefon či e-mail uvedený na dveřích a domluvit si schůzku v jiném termínu.

Pravou rukou poslance je Petr Paul, který vysvětlil, že velké téma pro region je zejména dostavba pátého bloku jaderné elektrárny Dukovany. „V roce 2045 dojde tepelným elektrárnám uhlí. Dukovanská elektrárna je z roku 1985 a životnost má padesát let,“ uvedl Paul. Kritizoval, že Národní akční plán je dva roky ve skluzu, zpoždění prý nabral za doby ministra průmyslu Mládka (ČSSD). „Národní akční plán počítal s tím, že pátý a šestý blok nahradí části, které se postupně budou odstavovat. Jestli se dál nebude nic dělat, může se stát, že Dukovany vypnou a nebude elektrika. A bude problém,“ varoval Paul.

Jako předseda Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky řeší Koten i další témata, na slavnostním otevření poslanecké kanceláře uvedl, je proti jakémukoliv zasahování z Bruselu do českého zákona o zbraních.

Pro koho je vlastně poslanecká kancelář určená? „Chtěli bychom tu být pro občana, pro podnikatelské prostředí a pro obce a zastupitelstva. Pokud mají nějaké problémy, které chtějí konzultovat, je to možné,“ uvedl Paul. Kancelář již pár dní funguje, nejčastěji ji navštěvují lidé nespokojení se současnou politickou situací. „Pokud máme být lidoví a poslouchat hlas lidu, rádi ho budeme poslouchat. To tady chybělo,“ uzavřel Koten.