Jednou z takových aktivit, které by měly přilákat další turisty, je přijetí nabídky největšího specializovaného internetového portálu pro turisty a cestovatele www.turistika. cz k pořízení videotrasy speciální kamerou, která umí zaznamenat i GPS polohu. Výsledkem je plynulé video vybrané trasy i s jejím umístěním na mapě včetně převýšení a informací o zajímavostech na trase a jejím okolí.

Proto přijel v úterý 8. června do Světlé nad Sázavou pracovník zmíněného portálu Petr Tomek, aby unikátní kamerou, připevněnou na svém kole, pořídil videozáznam trasy podle itineráře, sestaveného pracovníkem světelského turistického informačního centra Jaroslavem Válou.

Trasa pořizovaného videozáznamu vedla nejprve městem se zastávkami na zajímavých místech jako například u památníku A. B. Svojsíka a J. Wolkera za parkem, u pamětní desky Jaroslava Haška na budově nádraží ČD či u židovského hřbitova. Potom již Petr Tomek s kamerou na kole, doprovázený Jaroslavem Válou, pokračovali po cyklostezce podél Sázavy do Smrčné a zpět. Sám kameraman svoji návštěvu ve Světlé zhodnotil:

„Projížďka městem byla příjemná a zajímavá, cyklostezka patří rozhodně k nejkrásnějším, které jsem měl možnost navštívit, není dlouhá a je krásně položená podél řeky Sázavy. Proto budeme všem turistům doporučovat Světlou nad Sázavou k návštěvě." Jaroslav Vála k této záležitosti ještě připomenul: „Článek o Světlé nad Sázavou doplněný prokliky na fotografie zajímavých míst bude spolu s videozáznamem po celý rok na www.turistika.cz a současně po neomezenou dobu na stránkách www.kyticesvetla.cz."

Jiří Víšek