Nechyběla tradiční módní přehlídka, předtančení, bohaté občerstvení a samozřejmě i vystoupení mnoha populárních pěveckých osobností. Návštěvníky rozpohyboval nejprve Radek Banga a jeho sestava Gipsy.cz, následovala slovenská zpěvačka Kristína a hlavní hvězdou večera byl bezpochyby Václav Neckář s jeho kapelou Bacily. Toho nechtěli účastníci plesu ani pustit z pódia – a oblíbený zpěvák obecenstvo nezklamal, několikrát se na pódium vracel a přidával další a další populární hity. Některé šťastné fanynky dostaly od umělce dokonce i polibek.

„Byla jsem nadšená, program byl opravdu hodně různorodý – každý si tam našel něco svého, a jedno zajímavé vystoupení střídalo druhé. Jako ženě se mi samozřejmě nejvíc líbila módní přehlídla – myslím, že kolekce inspirované Moskvou a Afrikou, které na ní Beata Rajská představila, byly opravdu překrásné. A pak samozřejmě Vašek Neckář, to mi srdce zaplesalo! I přes svůj věk to fakt rozjel a zvládl i několik přídavků,“ nechala se slyšet návštěvnice plesu Veronika Lukšová ze Žďáru nad Sázavou.

Průvod maškar mířil z Pohledce do Maršovské rychty.
Pohledečtí se rozloučili se zimou. Maškar se letos sešlo přes padesát

Právě zdánlivý mix nejrůznějších hudebních stylů i typů vystupujících byl záměrem pořadatelů. Letošní patnáctý ročník bálu nesl totiž název Wilde Ball. „A divoký je právě i díky těm rozdílným stylům muziky. Navštívila jsem opakovaně Afriku, ta je vždy sama o sobě inspirací. Afrika je divoká - nemyslím jen tu zvířecí říši, ale i lidskou. V dnešní době jsme hodně netolerantní. A také z tohoto důvodu máme na plese tak rozdílné hudebníky v programu večera,“ popsala Beata Rajská.

K tanci a poslechu návštěvníkům kromě již zmíněných hudebníků zahrála sestava Marathon Band, zazpíval operní pěvec Zdeněk Plech, pobavit se bylo možné například i u cimbálové muziky nebo ve fotokoutku. Ples moderoval Petr Salava.