Takovou zkušenost mají po řádění vodního živlu manželé Krullovi, kteří vlastní ve Slavíkovicích chalupu. „Že nám větší voda občas proteče stodolou, jsme si už zvykli, tohle bylo ale hrozné. Vodu máme
i v domě. Uhlí ze stodoly je poházené po zahradě, plot je zničený," popsala paní Krullová.

Chalupa Krullových byla prvním stavením, kterým dravá voda protekla. Poté zamířila do Návesního rybníka, který se naplnil natolik, až se provalila hráz. „Měli jsme vodu upustit stavidlem, mysleli jsme, že to vydrží. Bohužel, pak už bylo pozdě. Byla to stoletá voda, kterou nepamatují ani nejstarší starousedlíci," řekl slavíkovický starosta David Habr.

Už před protržením hráze rybníka se po vesnici pohybovali profesionální hasiči. Nebezpečí naštěstí očekávali a starší obyvatelku mlýna stojícího pod rybníkem evakuovali. Netrvalo dlouho a její dům valící se voda 
z protržené hráze kompletně vytopila.

Kromě profesionální jednotky z Jemnice pomáhali místním s úklidem také dobrovolní hasiči ze Slavíkovic, Jemnice a Třebelovic.
Voda z přívalových dešťů se do Slavíkovic valila ve směru od Jemnice a také 
od Lhotic. „Drobné potůčky, stružky a drenáže z polí se rozvodnily, pak spojily a všechno to šlo to k nám," poznamenal David Habr.

Podle vodohospodářů spadlo v okolí Jemnice od středečního do čtvrtečního poledne 39 milimetrů srážek. „Průtok Želetavky vzrostl ve středu mezi osmou hodinou večerní a půlnocí o téměř 30 metrů krychlových za sekundu a došlo k dosažení druhého stupně povodňové aktivity," upozornil mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

V Jemnici se naplnila kanalizace natolik, že voda nadzvedla železná víka. Slavíkovické děti si už zřejmě letos vodních radovánek neužijí. „Koupaliště je špinavé. Ještě v úterý jsme se tam koupali," podotkla místní Kamila Kvapilová.