„Od tematických dnů si slibujeme příjemné povzbuzení a důvod k úsměvu, i když schovanému pod rouškou či respirátorem,“ řekla mluvčí Oblastní charity Pelhřimov Dominika Dufková.

Proužkovaným dnem začali pelhřimovští charitní pracovníci 22. října. „Některé kolegyňky dokonce zapojily i své rodiny,“ poznamenala Dominika Dufková.

Vizualizace rekonstrukce pelhřimovského bazénu.
Jak budou řešit v Pelhřimově vytápění nového bazénu? Ve hře jsou dvě varianty

Zajímavá akce zaujala na Facebooku i kolegy z nedaleké Farní charity v Kamenici nad Lipou. „Přišlo nám to jako hezký nápad. Třeba si v tu chvíli uvědomíme, že v této situaci, kterou dennodenně řešíme, nejsme sami. Myslím si, že se u toho hezky odreagujeme a zpestříme si běžný den,“ pochvalovala si ředitelka Farní charity Kamenice nad Lipou Jitka Koubová.

Ta zároveň pohotově reagovala a pro příští tematický den navrhla symbol srdce. „Líbil se nám taky nápad Diecézní charity České Budějovice stanovit další termín na Světový den laskavosti,“ sdělila Dufková.

Veselý pátek třináctého

A právě Světový den laskavosti připadá na pátek 13. listopadu. „V pelhřimovské i kamenické Charitě si tedy užijeme veselý srdíčkový pátek třináctého,“ usmála se mluvčí pelhřimovské Charity.

Téma se samozřejmě neomezuje pouze na oblečení. „Srdíčka se navíc v šatnících vyskytují poměrně vzácně, takže se těším, s čím kolegové přijdou. Příprav jsme se zhostili zodpovědně, ale zároveň se chceme vzájemně překvapit, takže nikdo své úmysly dopředu neprozradil,“ řekla Dufková.

Šerpa Zdeněk Pácha vynesl k soše Radegasta rekordní náklad s 432 půllitrovými plechovkami piva.
Zápis v Muzeu rekordů v Pelhřimově: Muž nesl na zádech 432 plechovek piva

Najít ve svém šatníku oblečení se symbolem srdce je i podle slov Jitky Koubové celkem zapeklitý úkol. „Na jaře jsem šila celému týmu srdíčkové roušky, takže to bude taková jistota,“ přemítala Koubová.

Nechat projevit svou laskavost a také módní vkus mohou i zájemci z řad veřejnosti.