Anketu o nejkrásnější stromořadí pořádá spolek Arnika a letos je přihlášeno 62 míst. O nejlepší místo mohou lidé hlasovat na internetových stránkách www.alejroku.cz až do 4. prosince. Vítězná Alej letošního roku pak bude vyhlášena začátkem ledna.

Z Vysočiny jsou nominovány Jedlá alej, Valchovská cesta v Počátkách, Švábovská alej, Alej k Mirošovu, Planderská alej, Alej vlašských topolů a jabloní mezi obcemi Mnich a Chválkov, Březová alej u Bohdalína a Alej předků v Horní Cerekvi.

„Je úžasné vidět, jaký zájem alejím lidé věnují. Projevuje se to i v nepolevujícím úsilí místních lidí chránit a obnovovat ohrožená i zakládat nová stromořadí. I letos jejich úsilí a zájem opět symbolicky odměňujeme krásnými cenami a stromové krásky se těší zájmu širší veřejnosti,“ chválila si aktivitu koordinátorka ankety Natálie Pivoňka Faltýnová ze spolku Arnika.

Ilustrační foto.
Ulice už dostávají vánoční ozdoby

V loňském roce vyhrála Kaštanka z Hradce Králové se 1264 hlasy. Autor letošní vítězné aleje získá hlavní cenu, kterou bude let balonem. Odborná porota také vybere vítěze nejlepší fotografie, který za svůj snímek získá tiskárnu značky Epson.

„Vítězná alej bude důkazem, že v místě dochází k obnovování tradic a ke vzniku tradic nových. Aleje lemující komunikace vedoucí mezi městy a vesnicemi vnímáme jako historické památky, symboly ztotožnění s místem i jako pýchu místní komunity,“ dodala závěrem vedoucí kampaně Zachraňme stromy Marcela Klemensová.

V pátek přijali policisté oznámení před třetí hodinou odpoledne. Podle něj měl na mostě v ulici Brněnská sedět muž s nohou přehozenou přes okraj.
VIDEO: Muž chtěl skončit z mostu, policisté ho zachránili