Mládě babirusy sulaweské se narodilo jedenáctého března, zřejmě se jedná o samce a je teprve druhou odchovanou babirusou v jihlavské zoo. „Mládě se narodilo samici Ndari pocházející z Velké Británie a samci Salemovi z německého Stuttgartu,“ uvedl mluvčí zoologické zahrady Martin Maláč. Doplnil, že poslední dny před porodem byla jinak velice klidná a přátelská babirusa ostražitá, nervózní a nedůvěřivá až agresivní. Nyní už chodí i s mládětem ven, návštěvníci je mohou při troše štěstí zahlédnout.

V celé Evropě je přitom chováno jen zhruba čtyřicet jedinců babirus. „V současnosti jsou v rámci České republiky k vidění pouze v Zoo Jihlava, kde chováme jednoho samce a tři samice,“ zmínil dále mluvčí.

V sobotu 24. dubna pak dovezli zoologové nový druh zvířete a to mladého ročního samce lamy alpaky ze Zoo Ostrava. „Samec jménem Ramon se v prostorném výběhu vedle Haciendy Escondido velice rychle rozkoukal a zabydlel. Alpaky jsou totiž domestikovaným druhem lam s nejasným původem, které jsou zvyklé na lidi a bez sebemenších problémů si zvykají na nové věci i přesuny,“ uvedl Martin Maláč s tím, že se Ramon co nevidět dočká rozšíření stáda.