Podle dostupné statistiky je zatím největší zájem o úklid na Chotěbořsku a Havlíčkobrodsku.

„Lidé mohou své přihlášky zasílat až do konce února. Smyslem této dobrovolnické akce je zbavit region nevzhledného odpadu kolem silnic a na veřejných prostranstvích," uvedl Martin Hyský, krajský radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. „Máme velkou radost z toho, že akce Čistá Vysočina se rozšířila na území celého našeho kraje a počet sbírajících dobrovolníků každý rok stoupá," konstatoval Hyský.

Ten podotkl, že v roce 2015 se zapojilo rekordních dvacet dva tisíce dobrovolníků a bylo sebráno více než 98 tun odpadu. Letošní úklid Kraje Vysočina je naplánován na 11. až 24. dubna.

Pro přihlášené prostřednictvím stránek www.kr-vysocina.cz/cistavysocina mají organizátoři připravené ochranné pomůcky a pytle na třídění odpadu. „Zajištěn bude také svoz jimi sebraného odpadu kolem silnic II. a III. tříd. Sběr odpadu z ostatních ploch nebo bez registrace je nutné konzultovat s vlastníkem pozemků," vysvětlil Hyský.

Aktuálně Kraj Vysočina eviduje více než 16 tisíc dobrovolníků, přičemž každý den se v registračním systému objevují desítky dalších dobrovolníků.

I v letošním roce se tradičně nejvíce hlásí základní školy, přibývají sbory dobrovolných hasičů nebo firmy. Podle dostupné statistiky je zatím největší zájem o úklid na Chotěbořsku a Havlíčkobrodsku. Naopak menší zájem zatím kraj eviduje na Pelhřimovsku.