Projekt se zalíbil i na krajské soutěži a právem obsadil první místo.

Při tvorbě regulace středoškolák několikrát narazil na obtíže. „Ve škole jsme nikdy podobný projekt nedělali. Obtíží jsem měl mnohem více, než jsem očekával, několikrát jsem dokonce musel změnit základní systém a zařízení na kterém je hlavní mozek,“ řekl student Pavel Kubiš.

Třebíč, ilustrační foto
Podpora projektů v Třebíči? Radnice rozdělí mezi žadatele milion

Domovní regulace již nyní přináší Pavlovi zajímavé poznatky. „Projektem se zabývám už déle. I když zatím stále není kompletní, přináší zajímavé informace, například co se týče teplot a jejich rozdílů v zateplených a nezateplených místnostech,“ sdělil Kubiš.

S prací na systému nepřestává ani po skončení soutěže. „Zatím umí ve většině případů monitorovat a vyhodnocovat. Dokáže sledovat teploty a vlhkosti v místnostech a systém je spojený i s vnější meteostanicí. Dál zvládá hlídat spotřebu elektrické energie, uschovává informace například o 3D tiskárnách a jejich materiálech. Tímto způsobem lze ovládat i chytrou nabíječku více zařízení, která kontroluje stav nabití a zabraňuje přebytečnému nabití baterií, které nepotřebujete. Při dalším rozvoji by systém mohl tvořit modely, podle kterých by rozhodoval o vytápění nebo zatahování elektrických žaluzií," nastínil Kubiš.

Laťka ve výšce 1 292 678 MWh byla překonána přesně 24. prosince mezi 18. a 19. hodinou.
Dalešická vodní elektrárna v knize rekordů. Vyrobila nejvíc elektřiny

V krajské soutěži se utkalo čtyřiatřicet mladých programátorů. „Cílem soutěže byla podpora a motivace studentů a studentek se zájmem o ICT napříč středními školami Vedle podpory IT aktivit během distanční výuky se díky této činnosti daří Kraji Vysočina podchytit a nadále pracovat s nadšenci, kteří se o technologie aktivně zajímají nad rámec běžné výuky,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.