Po ránu měli hasiči nejvíc výjezdů na Pelhřimovsku, později přibyly problémy na Žďársku, Havlíčkobrodsku a na Jihlavsku. V obci Stáj na Jihlavsku poškodil spadlý strom telefonní vedení. V Pravíkově na Pelhřimovsku utrhl vítr billboard. Do kolejiště ve stanici Luka nad Jihlavou spadl strom před 11:00, uvedla Musilová.

Na Havlíčkobrodsku bylo podle mluvčí společnosti ČEZ Šárky Beránkové nejvíc poruch na elektrickém vedení ráno ohlášeno v Havlíčkově Brodě a v okolních obcích, mimo jiné v Poděbabech a Svatém Kříži. Kolik domácností je aktuálně bez proudu, se podle mluvčí nedá říci. "To číslo se špatně určuje. My něco opravíme a další porucha se třeba objeví," uvedla. Výpadky v dodávkách elektřiny byly po ránu také v některých obcích Pelhřimovska.

Spadlé stromy dopoledne zastavily provoz na některých vlakových tratích v kraji. Podle údajů Českých drah byla půl hodiny před polednem přerušena doprava mezi Hlinskem v Čechách a Ždírcem nad Doubravou, stromy z kolejí byly odstraněny během hodiny. Dopoledne nabíraly zpoždění také vlaky mezi Světlou nad Sázavou a Ledčí nad Sázavou, Havlíčkovým Brodem a Rozsochatcem a mezi Golčovým Jeníkovem a obcí Vlkaneč.

Nehody dnes blokovaly hlavní tahy I/19 u Obrataně na Pelhřimovsku a na I/38 mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. U Obrataně spadly v 05:00 stromy na nákladní vůz a cisternu, místo bylo přes hodinu neprůjezdné. Na trase do Havlíčkova Brodu se po 07:00 převrátilo nákladní auto, auta místo objížděla.

"Největší nárazy větru, s rychlostí 90 kilometrů v hodině, zaznamenali na Vysočině meteorologové dopoledne ve stanicích Košetice na Pelhřimovsku, Přibyslav na Havlíčkobrodsku, Svratouch na Žďársku a Dukovany na Třebíčsku," sdělil Peter Hruška z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Výstraha upozorňující na velmi silný vítr pro Vysočinu platila do 13:00. Vítr by měl odpoledne slábnout.