Naopak nejmenší zájem o volby do krajského zastupitelstva letos měli ve Skoroticích na Žďársku. Hlasovalo tam jen 18 ze 112 zapsaných voličů.

Vítězem krajských voleb v Kraji Vysočina se stala ČSSD před ANO a KDU-ČSL. Z celkových 45 mandátů v krajském zastupitelstvu jich sociální demokraté získali 11, o šest méně než v minulých volbách. Hnutí ANO má devět křesel a lidovci budou mít stejně jako po volbách v roce 2012 sedm zastupitelů. KSČM bude mít v zastupitelstvu šest křesel, ODS pět, Starostové pro Vysočinu čtyři a koalice SPD a SPO tři.

Nejstaršími zastupiteli na Vysočině se stal devětašedesátiletý předseda představenstva zemědělského družstva Pavel Švec kandidující za ANO společně se stejně starým senátorem Janem Velebou, lídrem koalice SPD a SPO. Benjamínkem je dvaatřicetiletý radní Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos zvolený za Starosty pro Vysočinu.

Průměrný věk krajských zastupitelů Vysočiny je necelých 51 let. Devatenáct zastupitelů je ve věkové skupině mezi 30 až 49 lety, zbývajících 26 je starších 50 let. S 37 muži se bude na řešení krajských problémů podílet osm žen.