Pořadatelé opět připravují bohatý program na pódiu i mimo něj. „Do Jihlavy se po nějakých třech letech vrací Tomáš Klus. Potěšíme také třeba fanoušky skupin Chinaski, Divokej Bill, Desmod nebo Pražský výběr. Myslím, že si z naší festivalové nabídky vybere opravdu každý. Zatím stále jednáme o jednom velkém českém a o jednom velkém zahraničním jméně. Podrobnosti zveřejníme užv průběhu května,“ sdělil organizátor festivalu Pavel Vlašín.

Mezi další vystupující, kteří se v červenci v Jihlavě objeví, bude Harlej, Doga, Jelen, Iné Kafe, Debbi, Lenny, Eddie Stoilow, Majk Spirit, Mandrage, Mig 21, UDG, Rybičky 48, Mňága a Žďorp, Vypsaná Fixa. Radost budou mít i fanoušci Václava Neckáře, Xindla X, Vašo Patejdla, Marka Ztraceného, Pekaře, Sebastiana, Mekyho Žbirky nebo Pavla Callty. Chybět nebude ani oblíbená kapela Poetika z Vysočiny, které se před dvěma lety podařilo prorazit se singlem Zkouším žít a její písně můžete od té doby slyšet v televizi i v rádiích.

Horácké divadlo. Ilustrační foto
Nejlepší herec či inscenace? Vyhlášení divácké ankety Horác se blíží

Prostor i letos dostane již tradiční soutěž amatérských kapel. Organizátoři tak chtějí dát šanci talentům z Vysočiny, aby si zahráli na špičkové scéně s top ozvučením. Hlavní podmínkou soutěže je autorská tvorba a minimální počet dvou členů kapely z Kraje Vysočina. „V první vlně je spuštěna na dva měsíce registrace, poté probíhá hlasování a pořadí pěti nejlepších určí místo a čas jejich vystoupení. Z těchto finalistů pak ti s největším počtem hlasů zvítězí a vyhrají tak dva dny v profesionálním nahrávacím studiu,“ popsal jednu ze zajímavostí jihlavského festivalu Pavel Vlašín.

Organizátoři myslí také na nejmenší, pro ně bude nachystána řada atrakcí a v sobotu také dětské odpoledne. „Změnou je, že letos nechystáme Fest na rozjezd, který se v minulých letech konal na Masarykově náměstí,“ doplnil k tomu Vlašín.

Festival letos zatím není vyprodaný, vstupenky jsou stále k dispozici. Třídenní vstupenka nyní vyjde na 1 450 korun. Pokud nebude kapacita zaplněna, na místě bude třídenní vstupenka stát 1 600. „Novinkou bude zavedení systému bezhotovostního placení u stánků,“ zmínil další zajímavost Vlašín.

Kdo bude chtít, může si rezervovat místo ve stanovém městečku v areálu festivalu. Další aktuální informace jsou na facebookovém profilu Vysočina Fest nebo na www.vysocinafest.cz.