Jako jedna z prvních vyjela na hladinu René Bakusová alias princezna Koloběžka I. Svou koloběžku připevnila společně s maminkou a strýcem na dřevěnou desku. „Ještě nevím, jestli to bude plavat. Nezkoušeli jsme to," řekla před jízdou. Jako většině dalších závodníků se i jí nakonec cíl zdolat podařilo.

Vodní slalom se svým papamobilem si vyzkoušela také trojice chlapců. „Problém bude pro papeže, protože jestli bude svítit, tak se v tom upeče. Kabina je omotaná folií, takže je tam jak ve foliovníku," poznamenal Zbyšek Hanák, který papeži Ondřeji Mikovi dělal bodyguarda. Jejich kamarád Michal Havlík se převlékl za jeptišku.

Zatímco ze dvou plavidel nazvaných shodně Večerníček létaly noviny, lidé, kteří k nádrži Luža dorazili, se dobře bavili. Na hladinu se totiž vydalo hodně odrostlé batole pouze s plenou a plovacím kruhem, krokodýl Dundee, perníková chaloupka nebo motorka.

Neckyáda se ve Smrku konala v sobotu popáté. Letos se do ní zapojilo dvanáct plavidel. Nápad na pořádání nultého ročníku vznikl podle Rostislava Veselého u piva. „Jinak by to asi nešlo," poznamenal. Ve vzpomínání ho doplnil další z organizátorů Marcel Havel. „Jeden kamarád tenkrát přišel s tím, že našel krásný velký polystyren a prý by na něm mohl vyjet na vodu. Tak to vzniklo a chytlo se natolik, že máme pátý ročník," připomněl.