Poplatek za umístění na záchytce je přitom poměrně vysoký, platí se čtyři tisíce korun. „Jedna osoba byla zachycena čtyřiaosmdesátkrát, další osoba sedmdesátkrát a další devětašedesátkrát. Jedná se o osoby, které byly opakovaně zachyceny během provozování protialkoholní záchytné stanice Službami města Jihlavy a objevily se na protialkoholní záchytné stanici v I. pololetí roku 2014," uvedl mluvčí Služeb města Jihlavy (SMJ) Martin Málek.

Za letošní první pololetí na jihlavské záchytce, která slouží pro celou Vysočinu, střízlivělo 630 osob, z tohoto počtu to bylo 576 mužů. „V celkové statistice nejsou zahrnuty záchyty, které nakonec policie nedovezla, anebo námi odmítnuté osoby přivezené k záchytu. Důvody k nezachycení osob jsou buď velmi nízká, nebo nulová hladina alkoholu. Nízkou hladinou se rozumí množství alkoholu pod jedno promile a dále jsou to osoby, které nejeví známky požití alkoholu, a není tak důvod, aby je lékař na záchytku přijal," uvedl Málek.

Dle jeho vyjádření je poplatek za záchyt čtyři tisíce korun. Pokud osoba nezaplatí na místě, převezme takzvané uznání dluhu a má čtrnáct dnů na jeho zaplacení.