V Jihlavě budou pracovníci Služeb města Jihlavy vysypávat nádoby na odpad i během následujícího státního svátku.

Vyhazování vánočních stromků budou posádky zmíněných služeb při svozu odpadu průběžně monitorovat. „Předpokládáme, že s jejich prvním mimořádným svozem začneme jako v loňském roce na Tři krále,“ přemítal Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy.

Dosloužilé vánoční stromky budou moci obyvatelé Pelhřimova odkládat průběžně do hnědých nádob na bioodpad, které jsou umístěny celoročně po městě. Zájemci navíc budou moci stromky odvést přímo na kompostárnu.

Každoroční službou navíc je v Pelhřimově přistavení velkoobjemových kontejnerů přímo do ulic, a to od 6. ledna. „Termíny a místa přistavení mohou občané zhlédnout na našich webových stránkách v sekci odpadového hospodářství nebo v aktuálním místním tisku,“ řekla Eva Hamrlová, vedoucí technicko-provozního úseku Technických služeb města Pelhřimova.

Ilustrační foto
Převod majetku připomněl pohnutou i tragickou historii

V pátek 27. prosince rozvezli celkem 14 velkoobjemových kontejnerů určených na likvidaci vánočních stromků také po Humpolci. „Tyto kontejnery svezeme až okolo 15. ledna,“ informoval Jaroslav Viktora, jednatel Technických služeb Humpolce.

Dodal také, že stromky budou následně štěpkovat a materiál půjde na kompostárnu.

Místo ve středu 1. ledna odvezou komunální odpad v Třebíči, ale i ve Žďáru nad Sázavou o den později, a to ve čtvrtek 2. ledna.

Odpadu všeobecně přibývá, a to nejen komunálního, ale i tříděného, zejména plastu a papíru. „Občané už se také naučili odevzdávat biologicky rozložitelný odpad a jedlé tuky a oleje z domácností. V současné době v některých hustě obydlených lokalitách provádíme svoz tříděného odpadu i dvakrát týdně,“ prozradil Martin Málek ze Služeb města Jihlavy.

Četnost vývozu se bude nejspíš do budoucna opět navyšovat. „Co nám však dělá v poslední době starosti, je nezájem a nízká výkupní cena za vytříděný odpad od zpracovatelů tohoto materiálu,“ doplnil Málek.