Mohly by to být zpomalovací prahy nebo semafory, které jsou v současnosti už běžné při vjezdu do některých obci či měst.

„Závody motorkářů, které jsou pořádány každý víkend ještě před otevřením celého úseku silnice, již začaly a je jen otázkou času, kdy dojde na trase před benzinovou stanicí k dopravní nehodě. Nový povrch a sklon silnice se motorkářům asi moc líbí," stěžují si například občané.

Podle vedení odboru dopravy a přestupků Městského úřadu v Chotěboři se se zpomalovacími prvky na silnici II/345 při její rekonstrukci nepočítá.

Obecně platí, že se zpomalovací prahy na silnice druhé třídy nedávají. Policie ČR, která je ze zákona pověřená dohledem nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, je z hlediska bezpečnosti účastníků provozu neschvaluje ani nedoporučuje. Zpomalovací semafory jako dynamické zpomalovací systémy jsou nemalou investicí pro město a v návrhu rozpočtu se o nich neuvažuje. Rekonstrukce silnice dále pokračuje a není ještě ukončená, po jejím dokončení bude určitě městská policie situaci monitorovat a případně budou přijata preventivní opatření.