Například v telčské Restauraci Na Žabinci bývá v neděli obvykle zavřeno. Tentokrát tomu však bylo jinak, zaplnili ji fanoušci. Podobné to bylo i v dalších restauracích napříč krajem.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Na hokej zvali třeba v jihlavském Eskáčku, v Restauraci Svět Třešť nebo v Pivovaru Trojan Telč. Fandilo se i v sokolovnách, kulturních domech nebo kinech. Kdo by snad nevyrazil fandit hromadně, ten sledoval hokej v televizi.

Tam to ale nebylo úplně ono, pocit sounáležitosti s dalšími fanoušky podle dotázanách nic nehradí. „Je to výborný, úžasná atmosféra, spousta lidí, skvělý. Je to finále a stojí to za to,“ hodnotil ještě před koncem utkání finálový zápas třena Jakub Fischer z Luk nad Jihlavou.

Na finálový zápas hokejového šampionátu jen tak nezapomenou také lidé v Třebíči. Městské kulturní středisko tam narychlo zařídilo promítání pod širým nebem, což si nenechalo ujít více než tisíc fanoušků, kteří nadšeně podporovali český tým.

„Věřil jsem, že to kluci zvládnou. Občas to byly nervy, ale výsledek je nádherný a naprosto zasloužený,“ zhodnotil těžký duel se Švýcary Ladislav Janáček, který v Třebíči pravidelně chodí na zápasy Horácké Slavie.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář