Jednou z pozastavených sjezdovek je například ta ve Ski areálu Svratka na Žďársku. „V pondělí jsme museli zavřít, protože na sjezdovku hodně napršelo. Zatím to vypadá, že obnovíme provoz ve středu 5. února,“ sdělil provozovatel sjezdovky Zdeněk Holemář.

Ve středu se rozjedou i další dva žďárské ski areály, a to v Dalečíně a Jimramově. „Po dešti v sobotu večer byl svah kompletně ledovatý a nesjízdný. Vzhledem k nepříznivé předpovědi jsme museli provoz přerušit. Opakovaným upravováním v dešti bychom totiž přišli o sníh, se kterým musíme letos zacházet jako se šafránem,“ informoval na webových stránkách provozovatel jimramovské sjezdovky Petr Chlubna.

Po dvoudenní pauze by se ve středu měli lyžaři vrátit i na sjezdovku ve Ski areálu Křemešník na Pelhřimovsku.

Naopak opětovné spuštění vleku zůstává s otazníkem na Kadlečáku u Světlé nad Sázavou. Provoz tady museli přerušit v sobotu 1. února. „Doufám, že ještě začneme lyžovat. Jen zatím vůbec nevím, kdy to bude, protože sníh odtává,“ řekl smutně předseda lyžařského spolku Kadlečák Jaroslav Kaiser.

Začátek února 2020 na Vysočině (Jemnicko).
Teplá zima přeje hrabošům. Zemědělci se bojí, že škody budou čím dál větší

Ačkoliv lyžařům teplé počasí komplikuje jejich plány, světový pohár v biatlonu, který se koná ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě, se zatím nezdá být ohrožený. Největší sportovní akce na Vysočině odstartuje 5. března. „Sněhu máme dost,“ potvrdil tiskový mluvčí závodu Jiří Pošvář.

Rozvezený sníh na nedávné závody v klasickém lyžování Zlatá lyže na trati drží. „Na celém okruhu leží osmdesát centimetrů až jeden metru sněhu. Jedná se o technický sníh, ten vydrží dlouho. Současná situace není vůbec kritická,“ ujistil Pošvář.

Výhodou také je, že se biatlon pojede téměř na totožných tratích, na kterých se proháněli běžkaři. „Okruh se jen lehce rozšíří, jinak bude stejný s lednovými distancemi,“ uvedl tiskový mluvčí akce. Organizátoři mají navíc v zásobníku ještě dostatečnou zásobu sněhu. „Je tam ještě zhruba půlka zásobníku,“ uklidnil Pošvář.