Jedná se o modernizaci úseku, která měla být dokončena už loni, původní zhotovitel stavby se však dostal do zpoždění a ještě před koncem roku ze staveniště odešel.

Stavba byla z důvodu naléhavosti rozdělena a ŘSD přistoupilo ke zkrácenému výběrovému řízení na práce, které je třeba provést ještě letos. Bylo osloveno sedm firem, které již modernizovali dálnici v jiných úsecích. „S nabídkou 640 milionů korun zvítězila společnost Skanska,“ informoval mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Koupí žluté květiny mohou lidé podpořit boj proti rakovině.
Hasiči budou nabízet žlutá kvítka

Letos budou provedeny nezbytné opravy před modernizací, práce ve středním dělícím pásu mezi 91. a 98. kilometrem, mezi 98. a 105. kilometrem pak bude modernizován levý jízdní pás.

Další stavební práce pak budou soutěženy v rámci standardního výběrového řízení a uskuteční se za rok. Patří mezi ně dostavba nadjezdu na silnici třetí třídy mezi Bytrou a Humpolcem a zbytek stavebních prací. „Dle předpokladu budou hlavní stavební práce v tomto úseku dokončeny v říjnu 2020,“ dodal Studecký s tím, že dokončovací práce se protáhnou do první poloviny roku 2021.