V jihlavském nákupním centru Citypark je nutné stále nosit roušky a respirátory, na focení si je ale budoucí modelky mohly sundat. „Oči napoví, ale rouška někdy klame. Člověk dá někdy roušku dolů a očekávání je jiné. Rouška zkresluje, proto jí dívky sundavají už v závěru rozhovoru, kdy jsou za plexisklem a pak se fotí bez ní,“ vysvětlil ředitel projektu.

S účastí byl spokojený, přišlo o něco více lidí než před rokem. „Těší nás neustálý zájem mladých dívek a mužů o modeling. Lidé se naučili žít s covidovými opatřeními, až tak se nebojí a přijdou,“ uvažoval nahlas Zalabák. Akce se samozřejmě neobešla bez všudypřítomné dezinfekce, nechybělo ani měření teploty.

Po lidech skákaly do vody také auta, gejzír vody po jejich dopadu často dosáhl až na diváky.
Pístovské mokřady zaplnily teréňáky. Lidé si zase skákali do bažiny pro salám

O svou budoucnost ve světě modelingu se mohli ucházet i mladí muži, dívky ale byly v jednoznačné přesile. Některé přišly s rodiči, jiné s kamarádkami, další se soutěže zúčastnili samostatně. Jednou z nich byla Veronika Kulatá z Mladé Vožice v jižních Čechách. „Je to mým snem, chtěla bych dělat modelku kvůli oblečení. Obdivuji módní návrháře a zajímá mě svět módy,“ řekla Deníku. Jihlavský casting byl její druhou zkušeností tohoto druhu. První absolvovala loni ve škole, ten ale kvůli koronaviru neměl pokračování.