Další peníze je kraj v následujících měsících připraven poslat na podporu vrcholového i zájmového sportu.

Částka 1,7 miliónu korun z krajského rozpočtu má ještě letos pomoci HC Dukla Jihlava se vstupem do extraligové soutěže hokeje a udržením se v této prestižní domácí soutěži. Částka má být proto využita především na stabilizaci hráčského týmu, to znamená na zajištění hráčských smluv.

Dotaci ve výši 1,7 miliónu korun získal také Nadační fond regionální fotbalové Akademie Kraje Vysočina, které dlouhodobě vychovává talentovanou mládež. Podíl Kraje Vysočina pomáhá s úhradou nákladů na stravování a ubytování hráčů akademie, zdravotní prohlídky a náklady na vychovatele.

Peníze dostaly také některé letní festivaly. Vysočina Fest podpoří Kraj Vysočina částkou 400 tisíc korun, žánrově podobný Sázava Fest dostane 200 tisíc korun. Zastupitel Vít Kaňkovský (KDU-ČSL) upozornil na nespravedlivé dotování letních festivalů, nelíbí se mu, že dva podobně žánrově laděné festivaly dostaly rozdílnou podporu.

Kolega Miroslav Houška (KDU-ČSL) dodal, že do budoucna žádá sjednocení pravidel pro dotaci kulturních akcí, včetně festivalu dokumentů. V tom se shodl i s hejtmanem a dalšími zastupiteli.