Posílání barevných a natvrdo vařených vajec po nakloněné ploše bavilo děti snad nejvíce. Občas nějaké vajíčko křuplo, ale kutálet s ním šlo i potom. Konec znamenalo, jen když některé nepozorné dítko na vajíčko šláplo.

Hned vedle byl kroket, který se také hrál s barevnými vejci uvařenými natvrdo. I v tomto případě byla i přes veškerou snahu s hraní s citem nějaká prasklá. Oblíbené bylo také házení plyšových myší na pastičky připevněné na zdi, děti se trefovaly také míčky do děr nebo kruhy na tyčky. Zajímavé bylo i házení dvou míčků spojených provázkem na tyčky upevněné nad sebou.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Zájemci si mohli nazdobit vajíčka nebo perníčky, několik chlapců si upletlo pomlázku. Na parkáně byly vystavení dravci a nechyběla ani nabídka občerstvení. Pro všechny děti pak byl připravený tematický kvíz. Pro první část tajenky bylo potřeba najít a správně odpovědět deset otázek, druhé slovo soutěžící získali po vyluštění osmisměrky. Za správně vyplněnou kartičku pak nejmladší návštěvníci dostali sladkou odměnu a magnetku.

Návštěvníků byly stovky a na akci panovala skvělá atmosféra. „Je to vtipný, taky jsem si musel hodit plyšovou myší na pastičku. Malého nejvíc baví koulení vajec, u toho by mohl být celé odpoledne,“ zhodnotil Daniel Dostál, který přijel s celou rodinou. A nelitoval.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V jihlavské zoologické zahradě bylo narváno. Lidi nalákaly dvě akce.

Zdroj: Deník/Martin Singr