Při pekelných prohlídkách návštěvníci uvidí Lucifera s družinou, uslyší úpění hříšníků, čekajících v klecích na smažení v kotli, a ucítí dým a zápach síry. Tradiční akci pořádá sdružení Georgii Agricola. Slety čertů a Mikulášů se začátkem prosince chystají i v řadě dalších měst na Vysočině.

Už v předešlých letech přibyla v jihlavském podzemním labyrintu při těchto prohlídkách mezi pekelníky čertovská babička. Letos poprvé návštěvníci uvidí i čertovské miminko. Malé děti do podzemí doprovodí anděl, hříšníky tradičně osvobodí Mikuláš. „Snažíme se celou strašidelnou pekelnou scénu v podzemí zjemňovat, aby se ty nejmenší děti tolik nebály," řekl David Kočka z pořadatelského týmu. Lidé se na akci ještě mohou rezervovat.

Prohlídky začnou v pátek 6. prosince od 16 hodin. Až do nedělního odpoledne se v půlhodinových intervalech uskuteční 36 prohlídek. Organizátoři za víkend očekávají přes 1 600 návštěvníků, což představuje stoprocentně naplněnou kapacitu. „Podzemí nenafoukneme a z hlediska bezpečnosti se tam víc lidí nevejde," řekl Kočka.