Počet návštěvníků je tam zatím v jednom dni omezen tak, aby nepřesáhl 150 osob na jeden hektar plochy zařízení. Pro Zoo Jihlava je tedy limitujícím číslem 1500 návštěvníků denně. „Jedna věc je počet vstupenek, které online prodáme a druhá věc je skutečný počet návštěvníků, protože třeba děti do tří let vstupné neplatí,“ sdělil mluvčí ZOO Jihlava Martin Maláč s tím, že do zoo mohou lidé přijít i nadále jen po online zakoupení výlučně časové vstupenky přes e-shop.

Zoologická zahrada lákala o víkendu jak rodiny s dětmi, tak i jednotlivce.

Do jihlavské zoo, kde stále platí i další omezení a přísné hygienické podmínky, zavítali o, co se počasí týče, vydařené sobotě místní, ale i lidé ze vzdálenějšího okolí. „Už jsme byli dlouho doma, takže jsme chtěli zase někam vyjet. Koukali jsme, že zoologická zahrada v Jihlavě je hodně chválená, takže jsme jeli sem. Moc se mi tady líbí, mají to tu hezky udělané,“ pochvaloval si dvanáctiletá Klára Janková, která zavítala do Jihlavy se svou rodinou z Vysokého Mýta.

Vnitřní pavilony zůstávají zavřené

Od pondělí 27. dubna do pátku 1. května včetně navštívilo Zoo Jihlava 3783 lidí. „Dnes už máme nějakých 120 návštěvníků, i přes deštivé počasí,“ řekl v neděli dopoledne Martin Maláč.

Vnitřní pavilony a expozice zoo jsou zatím pro příchozí uzavřeny. V areálu navíc dbají na zvýšenou desinfekci a hygienu.

Prodej občerstvení je v zoo momentálně možný pouze přes výdejní okýnko. V provozu je občerstvení Zanzibar v centrální části areálu, kavárna a stánky se zmrzlinou.

Povinnost mít zakrytá ústa a nos rouškou, ústenkou či šátkem návštěvníci v sobotu vesměs dodržovali.

Již zmíněná omezení neodradila od návštěvy zoo ani rodinku z Humpolce. „Dneska jsme se rozhodli jít do zoo, protože zatím těch možností, kam vyrazit, moc není. To, že tu jsou určitá omezení, nás neodradilo. Chodíme sem pravidelně každý ro, minimálně jednou. Přišli jsme také finančně podpořit zoo, aby nám tady nezhynula zvířátka,“ pověděla Šárka Chválkovská.