Tradiční ples Fan Clubu HC Světlá nad Sázavou se uskutečnil v průběhu velikonočních svátků. Hokejoví fandové ho každoročně pořádají na Bílou sobotu a jeho součástí je i dobročinná sbírka ve prospěch dětského oddělení.

„Ples měl příjemnou atmosféru a všichni byli velmi milí. Uvědomila jsem si znova, jak moc důležitá je lidská sounáležitost a ochota pomoci. Pro mě je to velikým povzbuzením. Není to jen povzbuzení a pohlazení jednoho sobotního večera, nebo pouhé předání šeku. Vždy, když jdu chodbou našeho oddělení, a kouknu na obrázky šeků, těch co pomohly jakoukoliv částkou na přístroje a vybavení oddělení, je mi dobře a cítím se méně unavená," řekla primářka oddělení Magdalena Chvílová Weberová, která peněžní dar na plese převzala a poděkovala za něj.

O dar se postarali hráči klubu, členové fanklubu a všichni hosté plesu, kteří se zúčastnili tomboly. „Hokejoví fanoušci nám přispěli již potřetí a tak jejich dar z posledních let činí celkem 68 100 korun," podotkla mluvčí nemocnice Petra Černo.

Finanční dary nemocnice použila na přístrojové dovybavení oddělení. „Zakoupili jsme například fototerapeutické leddiodové jednotky, vyhřívané podložky pro stanici novorozenců, monitorovací techniku i pomůcky k inhalačnímu podání léků a další potřebné věci. Ceny všech přístrojů se rok od roku navyšují, a tak na každý přístroj je potřeba darů od více dárců," upřesnila Chvílová Weberová.