„Tréninkové centrum by měli využívat dobrovolní hasiči. Mělo by se nacházet na pozemku u Lesního družstva obcí, ale obyvatelům domů v sousedství pozemku se tento záměr moc nelíbí," informoval starosta města Přibyslav Martin Kamarád. Obyvatelé nemovitostí se podle starosty obávají hluku a zvýšeného provozu automobilů poblíž areálu.

Hasičský sport není výrazně hlučný

„Jestliže se jedná o areál, který by měl sloužit jenom k hasičskému sportu, není čeho se obávat. Hasiči budou jenom běhat po dráze a šplhat po žebříku na věž. To žádný extrémní hluk nenadělá," konstatoval Ivo Havlík z Přibyslavi. Jestli na vytipovaném pozemku bude ale hasičský tréninkový areál stát, je zatím ve hvězdách.

„Areál bude celý krytý. Tvořit by ho měla speciální běžecká dráha v délce 120 metrů. Dále by tam měla stát lezecká věž vysoká asi 15 metrů," popsal podobu budoucí stavby Jiří Pátek, ředitel Centra hasičského hnutí Přibyslav. Podle jeho informací zatím ale není vůbec jisté, jestli se areál začne stavět, neboť o prodeji příslušného pozemku bude teprve jednat zastupitelstvo města. Kromě toho obyvatelé okolních nemovitostí jsou proti.

Hasiči by chtěli postavit vlastní tréninkové centrum, aby měli kde cvičit a nemuseli si potřebné prostory k tréninku pronajímat, protože to stojí poměrně dost peněz.

Požární sport, zvaný občas také hasičský sport, je oblast sportu, která úzce souvisí s hasičskými jednotkami, zvláště pak se sbory dobrovolných hasičů.